BİFO 15. yılını Roberto Alagna ile kutluyor!

BİFO 15. yılını Roberto Alagna ile kutluyor!

1.450 views
0
PAYLAŞ

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) 15. kuruluş yıldönümü nedeni ile şef Sascha Goetzel yönetiminde 28 Kasım 2013 Perşembe günü Lütfi Kırdar UKSS’de özel bir konser verecek.

Konserin solisti günümüzün en büyük opera yıldızlarından biri olarak kabul edilen tenor Roberto Alagna olacak. Alagna, yeni kuşağın en parlak isimlerinden mezzosoprano Roxana Constantinescu ile birlikte Sascha Goetzel yönetimindeki BİFO eşliğinde Massenet’nin Werther ve Bizet’nin Carmen’inden aryalar seslendirecekler.

 R_Alagna_1_160x240

15. Yıl Özel Etkinliği: BİFO & Roberto Alagna

15. yılında daha zengin programı, Beethoven Festivali, Rudolf Buchbinder piyano serisi ile klasikseverlere dopdolu bir sezon sunan Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, bu özel yılı günümüzün tartışmasız en büyük opera yıldızlarından Roberto Alagna’nın solist olacak özel bir etkinlikle kutluyor. 28 Kasım 2013 Perşembe günü Lütfi Kırdar UKSS’de Sascha Goetzel yönetiminde gerçekleşecek özel etkinliğin diğer solisti de Romen mezzosoprano Roxana Constantinescu.

 

Gerçek bir opera yıldızı: Roberto Alagna

Sicilya asıllı Fransız tenor Roberto Alagna, doğup büyüdüğü kent Paris’in kabarelerinden dünya sahnelerine uzanan başarılarla dolu kariyerine 1988 yılında düzenlenen Pavarotti Yarışması’nda birinci olarak adım attı. Bunu La Scala, New Yok, Viyana ve Londra’da en büyük şefler yönetiminde verdiği konserler izledi. İtalyan ve Fransız şarkıları repertuarındaki tartışmasız başarısı ve geniş ses rengi ona yepyeni kapılar açtı.

 

2009 yılında yayımladığı Sicilya şarkıları CD’si ve sonrasında İspanyol şarkıları repertuarı sayesinde müzik dünyasına opera sanatçılarının caz, müzikaller ve popüler şarkıları da son derece iyi söyleyebileceklerini kanıtlamış oldu. Alagna bugün geniş kitleler tarafından tanınan ve sevilen popüler bir şancı olmanın yanı sıra opera repertuarına kararlı yaklaşımından da taviz vermeyen bir sanatçı olarak tanınıyor.

 

Operanın yükselen yıldızı Roxana Constantinescu 

Romen mezzo soprano Roxana Constantinescu genç kariyerine Münih’teki ünlü ARD Uluslararası Şarkı Yarışması, İtalya’daki Tito Schipa yarışması ve Belçika, Verviers’de düzenlenen Uluslararası Şarkı Yarışması’nda birincilikler ve Almanya’da doktora çalışmalarını sığdırdı. Constantinescu 2007-2010 arasında Viyana Devlet Operası’nın baş solistliğini yaptı. Genç sanatçı bugüne dek Carnegie Hall, Chicago Symphony Hall ve Wigmore Hall gibi dünyanın en önemli konser salonlarında sahne aldı.

2011’de Grammy adaylığı da bulunan Roxana Constantinescu yakın zamanda Minnesota Operası’nda La Cenerentola’da başrol, Viyana Devlet Operası’nda Don Giovanni’de Donna Elvira, Dallas Operası’nda Romeo ve Juliette’de Stéphano rollerini üstlendi. Constantinescu üst düzey müzikalitesinin yanı sıra, farklı rollere ve tarzlara aynı güzelliği, istekliliği ve disiplini yansıtabilmesi ile tanınıyor.

15. Yıl Özel Etkinliği: BİFO & ROBERTO ALAGNA

Tarih: 28 Kasım 2013 Perşembe

Yer: Lütfi Kırdar UKSS

Saat: 20.00

Sascha Goetzel şef

Roberto Alagna tenor †

Roxana Constantinescu mezzosoprano ‡

 

Massenet: Werther’den

Uvertür

“Duo de clair de lune-Il faut nous séparer” †

Intermezzo

“Werther! Qui m’aurait dit” ‡

“Pourquoi me réveiller?” †

“Ciel! Ai-je compris” † ‡

Bizet: Carmen’den

Uvertür

“La Séguédille” ‡

“Halte là! Qui va là!” †

“Enfin, c’est toi” † ‡

“La fleur que tu m’avais jetée” †

“Non, tu ne m’aimes pas” † ‡

Prelüd

“C’est toi! C’est moi!” † ‡

Biletler Biletix’te

Tam Fiyat: 300, 200, 120, 80 TL

BİFOKART Klasik: 240, 160, 96, 64 TL

BİFOKART Gold: 210, 140, 84, 56 TL

 

 

Takipte kalın:

www.borusansanat.com

http://twitter.com/BorusanSanat

http://twitter.com/BIFO_

http://twitter.com/BorusanQuartet

http://twitter.com/BorusanMuzikEvi

 

Borusan Klasik’i dinleyin:

www.karnaval.com/borusanklasik

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN