Berlin’den sıra dışı sesler ve sürprizlerle dolu bir gece

Berlin’den sıra dışı sesler ve sürprizlerle dolu bir gece

377 views
0
PAYLAŞ

Geçen yıl Borusan Müzik Evi’nde müzik severlerle buluşan New Sounds of Berlin etkinliği, ikinci bölümü ile tekrar İstanbul’da. Farklı müzik türleri ve tarzları arasında mekik dokuyan New Sounds of Berlin toplulukları İstanbullu izleyiciye 23 Kasım Cumartesi sıra dışı bir deneyim vaat ediyor.

Borusan Müzik Evi’nin geçen yıl da ev sahipliği yaptığı New Sounds of Berlin, Borusan Kültür Sanat ve Radialsystem V işbirliğiyle ikinci bölümüyle yeniden İstanbul’da. 23 Kasım Cumartesi saat 21.00’de düzenlenecek olan ve farklı tür ile tarzları alışılmışın dışı bir yorumla bir araya getiren Berlinli müzisyenlerin katılacağı “New Sounds of Berlin” “Voodorap” ve “Dziallatronic” tanıştırma fırsatı sunuyor

Şaşırtıcı bir müzik deneyimi

 

Ortaçağ ezgilerinin büyüleyici sadeliğinden, barok ağıtlarına; cazın özgür doğaçlamalarından, elektronik müziğin yenilikçi imkânlarına uzanan geniş bir yelpazeyi yeni müzik gramerinde sunan bu şaşırtıcı müzik deneyimi, müzikte yenilik arayan izleyicilere hitap ediyor.

Klarnet ile viyolon, barok keman ve akordeon gibi farklı kimliklere sahip enstrümanları bir arada kullanan  Lamento Project geceye katılacak gruplardan ilki olacak. Diğer grup Ensemble Mixtura da batı formunda bir akordeon ile Anadolu müziğinin önemli ezgilerinin yaratıcısı kavalı farklı bir tarz elde etmek adına bir araya getiriyor.

Bu sesleri belki de ilk kez duyacaksınız

Konserlerin ardından Fabian Russ’ın elektroniklerinden sorumlu olduğu Inside Partita ses yerleştirmesi de Borusan Müzik Evi’ni farklı bir atmosfere taşıyacak. Konserlerin ardından başlayacak DJ setlerinde  fdong-the dzilla ve Iolibri İstanbullu müzikseverleri kendi keşifleri olan alternatif müzik türleri Voodorap ve Dziallatronic ile  tanıştıracak.

Borusan Müzik Evi’nin sahipliğinde gerçekleşecek gecenin biletleri 30 TL’den satışa sunulacak.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN