Anadolu Ateşi Dans Akademisi açıldı

Anadolu Ateşi Dans Akademisi açıldı

1.192 views
0
PAYLAŞ

 

Anadolu Ateşi Dans Akademisi okulları tüm Türkiye’de açılıyor.

 

Anadolu Ateşi, Sibirya’dan Katar’a, Japonya’dan Amerika’ya 89 ülke, 275 şehir, 3850 canlı performans 35 milyon seyirci tecrübesiyle şimdi de “akademi” oldu.

 DansAkademisi_04

1999 yılından bu yana 89 ülkede, 35 milyon seyirciye, toplam 3850 gösteri ile ulaşan Anadolu Ateşi, 14 yıllık tecrübesiyle Dans Akademisi kurdu. 1500m2 alan üzerine kurulu Anadolu Ateşi Dans Akademisi’nde dans, tiyatro, müzik dallarında bir çok diploma programları, hobi kursları, meslek edindirme kursları, profesyonel dansçı yetiştirme kursları gibi eğitimler verilmesi hedefleniyor.

Akademi öğrencileri alanında uzman diplomalı yerli ve yabancı eğitmenler tarafından verilen eğitimler sonunda, katıldıkları programa göre Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Kurs Bitirme Belgesi almaya hak kazanıyorlar. Bu belge ile M.E.B.’e bağlı tüm okullarda “usta öğretici” statüsünde eğitmenlik, belediyelerin açtığı çeşitli kurslarda öğretmenlik yapabiliyor; bale ve dans kurumu açabiliyorlar.

Anadolu Ateşi Dans Akademisi’nde 2013 yılı içinde yer alan programlar :

  • Bale Diploma Programı
  • Modern Dans Diploma Programı
  • Dünya Toplum Dansları Diploma Programı
  • Hobi Kursları
  • Genç ve Yetişkin Kursları
  • Özel Sınıflar

 DansAkademisi_05

Bale Diploma Programı : 6 yaşından itibaren öğrenci alınan bale programı toplam 8 yıl sürüyor. T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış müfredat çerçevesinde yeteneklerine yön verilen öğrenciler, haftada 2 saatten yıllık 32 hafta eğitim görüyorlar. 6 yaş öncesi çocuklar da bu programa temel eğitim (hazırlık) sınıfı ile başlayabiliyorlar.

Dünya Toplum Dansları Diploma Programı : İlköğretim düzeyinde ve mezun olan herkesin katılabildiği bu program “Standart Klasik Danslar (vals, tango, slow foxtrot, quickstep)”, “Latin Dansları”, “Arjantin Tango”, “Serbest Stil Danslar” ve “Amerikan Stil Dansları” bölümlerinden oluşuyor. Haftada 5 saatten her bölüm için 1 yıl eğitim verilen programın farklı bölümlerine katılmak mümkün olabiliyor.

Modern Dans Diploma Programı : Teknik ve teorik bilgisi yüksek dansçı adayları, koreograf ve eğitmen yetiştirmeyi hedefleyen bu programa ilköğretim mezunu herkes katılabiliyor. Toplam eğitim süresi 4 yıl olan programda haftada 2 gün eğitim veriliyor.

 

 

 

 

 DansAkademisi_03

 

Hobi / Genç ve Yetişkin Kursları : Yaş grubuna göre sınıflara ayrılan bu programda streaching, cimnastik, bale ve modern dans eğitimleri veriliyor. Yıllık 2 dönem halinde gerçekleştirilen kurslar çerçevesinde haftada 2 gün, 2’şer saat ders yapılıyor.

2013 yılı itibarıyla İstanbul Şişli’de bulunan merkez binasında eğitimlere başlayan Anadolu Ateşi Dans Akademisi, Antalya, Ankara ve Gaziantep şubeleriyle de hizmet veriyor.

Anadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, Dans Akademisi için uzun bir hazırlık dönemi yaşadıklarını ve artık nihayet hayata geçirdiklerini söylüyor. Anadolu Ateşi Kıvılcım ekibinin de bu çalışmalar sonucu ortaya çıktığını, Türkiye’nin ilk ve tek profesyonel çocuk dans topluluğu olan Kıvılcım ile gurur duyduklarını ifade eden Erdoğan, Akademi şubelerinin şimdilik 4 ilde bulunduğunu ve yakın zamanda tüm Türkiye’ye yayılmasını hedeflediklerini belirtiyor.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN