Yerli turistler Mavi Bayrak’lı plajlara akın ediyor

Yerli turistler Mavi Bayrak’lı plajlara akın ediyor

676 views
0
PAYLAŞ

Günümüzde tatil için Mavi Bayrak’lı plaja sahip olan tesislere talep gün geçtikçe artış gösteriyor. Tatilsepeti.com Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal, bu talebin geçtiğimiz senelere oranla bu yıl yüzde 15 artış gösterdiğini vurgulayarak Mavi Bayrak’lı plajların bulunduğu tesislerin genellikle her şey dahil ve 5 yıldızlı oteller olarak hizmet verdiğini belirtti.

Tatilsepeti.com Yonetim Kurulu Baskani Kaan Karayal (2)

Mavi Bayrak’lı plajlar popülaritesini her geçen gün hızla artırıyor. Tatilsepeti.com’un yaptığı araştırmaya göre, Mavi Bayrak’lı plajlara sahip tesislere olan talep geçtiğimiz senelere göre yüzde 15 oranında artış gösterdi. Tatilsepeti.com Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal, konuyla ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Oteller arasında rekabet arttıkça, otellerin farklı özellikleri daha çok ön plana çıkıyor. Buna paralel olarak da yerli turist otel seçiminde farklı kriterlere önem vermeye başlıyor. Mavi Bayrak’lı plaj da bu kriterlerden bir tanesi ve Mavi Bayrak’lı plaja sahip olmak tesis için her geçen gün önemini artırıyor.”

Karayal, yerli turistlerin Mavi Bayrak’lı plaj için Antalya’da en çok Delphin İmperial, Ic Hotels Green Palace, Sherwood Breezes Resort Hotel, Utopia World De Luxe Hotel’i, Bodrum’da Xanadu Island, Kefaluka Resort Otel, Club Isis ve Latanya Beach Resort Hotel’i, Marmaris’te D-Resort Grand Azur’u, İzmir’de, Paloma Pasha Resort’u, Kuşadası’nda Alkoçlar Adakule Otel’i ve Didim’de Majesty Club Tarhan Beach’i tercih ettiğini söyledi.

Gecelik konaklama fiyatları ortalama 150-250 TL arasında değişiyor

Tatilsepeti.com Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal, Mavi Bayrak’lı plajların bulunduğu tesislerle ilgili olarak şunları belirtti: “Mavi Bayrak’lı plajların bulunduğu tesisler genellikle her şey dahil ve 5 yıldızlı oteller olarak hizmet veriyor. Gecelik konaklama fiyatları ortalama 150-250 TL arasında değişiyor. Bu tesislerde konaklamak isteyen misafirler son dakika ve Ramazan Bayramı fırsatlarından yararlanarak indirimli konaklama fırsatına sahipler.”

 

 

Tatilsepeti.com hakkında:

Temelleri 2002 yılında atılan Tatilsepeti.com, 2004 yılından bu yana milyonlarca kişiye tatil servisi sunan bir turizm portalıdır. Tatilsepeti.com, yıllık 10 milyonu tekil olmakla beraber toplamda 18 milyonun üzerindeki ziyaretçi sayısıyla Türkiye’nin lider turizm portalı olma özelliğine de sahiptir. Yurtiçi online satışta sektör lideri olan Tatilsepeti.com, 2009 yılında dünyanın en büyük online seyahat portallarından Expedia ile anlaşarak yurtdışı tatil satışına başlamıştır. Tatilsepeti.com, 2013 yılı mayıs ayında, Londra merkezli yatırım fonu Bancroft Private Equity’den yatırım almıştır.

Tatilsepeti.com, en geniş ürün seçeneği, en doğru bilgi, en uygun ödeme koşulları ve müşteri odaklı satış öncesi-sonrası hizmetiyle misafirlerine bir tatil sitesinden beklediklerinin de ötesinde bir tatil alışverişi deneyimi sunma misyonuyla hareket etmektedir. Bu nedenle Tatilsepeti.com, bugün Türkiye’nin en saygın tur operatörlerini, 1.500’ü aşkın yurtiçi ve 100.000’den fazla yurtdışı oteli, yüzlerce yurtiçi ve yurtdışı turu ve binlerce uçak bileti destinasyonunu bir arada sunmaktadır.

Tatilsepeti.com vizyonunu, insanların tatil ve seyahat ihtiyaçlarını en iyi anlayan ve kaliteli hizmetiyle en iyi şekilde karşılayan, en yenilikçi, en güvenilir ve tatil denildiğinde ilk akla gelen, lider internet turizm markası olarak belirlemiştir. Tatilsepeti.com’un deneyimli danışmanlardan oluşan 130 kişilik çağrı merkezi bu vizyonu gerçekleştirmede en önemli role sahiptir.

Tatilsepeti.com ve sunduğu hizmetler hakkında daha ayrıntılı bilgiye www.tatilsepeti.com adresinden ya da 444 44 20 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Bunları biliyor muydunuz?

• Türkiye’nin ilk seyahat dergisi Voyager’ın turizm sektöründe yılın en iyilerini seçmek üzere 1 Şubat 2012 – 31 Mayıs 2012 tarihleri arasında 18.453 kişinin katılımıyla düzenlediği “En İyiler Kimler?” anketinde dergi okuyucularının Tatilsepeti.com’u “En İyi Karşılaştırma Olanakları Sunan Seyahat Sitesi” seçtiğini.

• BRANDRIX Araştırma şirketinin 2010 yılında Digital Age için yapmış olduğu araştırmaya göre akla gelen ilk tatil portalının %18 ile Tatilsepeti.com olduğunu.

• Yine Digital Age’nin yayınladığı 2011 Ocak ve Mart ayına ait en çok ziyaret edilen seyahat siteleri arasında uçak firmalarından sonra Tatilsepeti.com’un en çok ziyaret edilen tatil portalı olduğunu.

• 2009 Emitt Fuarı’nda, B Planı Araştırma Analiz ve Raporlama tarafından yapılan araştırmaya göre akla gelen ilk tatil portalının %44,2 ile Tatilsepeti.com olduğunu.

• 2008 ve 2010 Altın Örümcek Halk Oylaması’nda Tatilsepeti.com’un birinciliğinin olduğunu.

• Tatilsepeti.com’un 2009 Kırmızı Ödülleri – Basında En İyi İllüstrasyon Birinciliği & En iyi Turizm ve Seyahat Reklam Birinciliği & En İyi Turizm Seyahat Reklam Başarı Belgesi ödüllerine layık görüldüğünü.

• Tatilsepeti.com’un, 2008 Kristal Elma – Turizm, Taşımacılık, Eğlence Kategorisi Üçüncülüğü’nün olduğunu.

• 2012 yılında www.tatilsepeti.com portalına ziyaret sayısının 18,315,794 olduğunu.

• Türkiye’deki tatilcilerin %80’inin tatil araştırmasını internetten yaptığını.

• 2012 yılında Tatilsepeti.com’un, SKalite Turizm Oscarları’nda ve Turizm Trendleri Zirvesi’nde ödül aldığını.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN