“Yabancı” TV’de ilk kez D-Smart’ta

“Yabancı” TV’de ilk kez D-Smart’ta

1.058 views
0
PAYLAŞ

12 Eylül sırasında Fransa’ya iltica etmiş bir ailenin kızı olan Özgür’ün babasının ölümü nedeniyle ülkesine dönüşüyle başlayan zorlu yolculuğunu anlatan “Yabancı”, D-Smart ekranlarında. Film severler, bu filmi 13 Temmuz Cumartesi akşamı, saat 21.00’da, D-Smart 11. Kanal Movie Smart Türk’te izleyebilecek.

Yabanci_Festival_TR_F001HI

Türkiye’nin önde gelen dijital yayın platformlarından D-Smart, takipçilerine yerli sinemanın en iyi örneklerini TV’de ilk kez ayrıcalığıyla sunmaya devam ediyor.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Filiz Alpgezmen’in üstlendiği, Sezin Akbaşoğulları, Caner Cindoruk, Serkan Keskin gibi oyuncuların başrolleri paylaştığı 2012 yılı yapımı “Yabancı”, Politik-Dram kategorisinde başarılı yerli sinema filmi örnekleri arasında yer alıyor.

Kendi ülkesinde bir “yabancı” olmak!

Türkiye’de yaşanan 12 Eylül 1980 Askeri Darbe sonrası Fransa’ya iltica etmek zorunda kalmış bir ailenin, Paris’te doğup büyüyen kızı olan Özgür’ün oradaki “yabancılığı”, babasının ölümü ve O’nun İstanbul’a gömülmesi kararıyla, öykü farklı bir “yabancılığa” dönüşür. Çünkü Özgür’ün babası, o süreç içinde Türk vatandaşlığından çıkarılmıştır. Böylece Özgür’ün kendi ülkesinde; bürokratik engeller paralelinde, İstanbul’u ve yabancılaştırılmış olmanın nedenlerini keşfetmesinin zorlayıcı yolculuğu başlar.

 Film                      Tarih                                    Saat                                                        Kanal                                                      

Yabancı               13 Temmuz 2013             21.00              MovieSmart Türk/ Movie Smart Türk HD

“Yabancı” – Künye

Yönetmen / Senaryo        : Filiz Alpgezmen

Yapımcı                                : Ali Alpgezmen, Eylem Akın

Müzik                                   : Barış Dokuzer

Görüntü Yönetmeni       : Özgür Polat

Yapım Yılı                             : 2012

Tür                                         : Dram-Politik

Oyuncular                          : Sezin Akbaşoğulları, Caner Cindoruk, Serkan Keskin, Güzide Balcı, Hüseyin Özay, Selen Uçer

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN