Üniversite Tercih Fuarı başlıyor

Üniversite Tercih Fuarı başlıyor

558 views
0
PAYLAŞ

Türkiye genelindeki devlet ve vakıf üniversiteleri, Meslek Yüksek Okulları ile Amerika, Kanada, Rusya, İngiltere ve diğer ülkelerin tanınmış üniversiteleri ve yurt dışı danışmanlık firmaların katılımlarıyla gerçekleştirilecek Üniversite Tercih Fuarı 2013 Harbiye İstanbul Kongre Merkezi’nde 11 Temmuz Perşembe günü açılıyor. Fuar 14 Temmuz Pazar akşamına kadar ziyaret edilebilecek.

 logo

Üniversite Tercih Fuarı, çeşitli etkinlikleri ile de göz dolduracak

Vakıf Meslek Yüksekokulları Birliği tarafından oluşturulan Tercih Masasında, öğrencilere çok sayıda rehber hocalar eşlik edecek. Birçok Üniversite Tercih Robotunu öğrenciler için devreye sokacak. Akademisyenler ve Rehber Öğretmenler tek tek öğrencilerin Puanına göre hangi üniversite ve bölümde başarılı olabileceğinin altını çizecek.

Fuar süresince tercihlere ve mesleklere yönelik seminerler çok ilgi görecek. Değerli akademisyenler tarafından Doğru Tercih, meslek seçimleri nasıl olmalı? Geleceğin meslekleri, ABD, Kanada, İngiltere, Rusya okullarında eğitim ve ücretleri, sanat ve sosyal bilimler bölümleri, lojistik, MYO’ların Türkiye’deki durumu ve algısı gibi pek çok konular konuşulacak.

Kavram Meslek Yüksekokulu ile Çorap Sanayicileri Derneği’nin birlikte düzenleyeceği bir defile düzenlenecek.

Kavram Meslek Yüksekokulu, Dünyada tek Türkiye’de ilk kez açılan çorap ve moda tasarımı bölümü ile bu yıl ilk kez mezunlarını verdi. Çorap ve Moda tasarımı öğrencilerinin tasarladığı çoraplar, fuarda bir defile ile ziyaretçilere sunulacak. Çorap Sanayicileri Derneği Başkanı Hüseyin Öztürk ile Kavram Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyeti Başkanı Bahattin Durmuş, düzenlenecek Çorap defilesinde bizzat kendileri manken olarak yer alacak.

Demka Okçuluk Kulübü bir gösteri düzenleyecek

Üniversite Tercih Fuarında,  DEMKA Okçuluk Klübü tarafından düzenlenen ve Milli Okçular tarafından bir gösteri de bulunuyor yapılacak. . Milli Okçularımız Üniversite öğrenci adaylarına; ideallerine ve hayatlarının mesleklerine nasıl ok atabileceklerini bizzat göstererek hedeflerini bulmalarına yardımcı olacak.

11 Temmuz 2013 Perşembe günü, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve EKET Fuarcılık Genel Müdürü Uğur Tok tarafından açılışı yapılacak Üniversite Tercih Fuarı; 4 gün süresince saat 10:00’dan 19:00’a kadar ziyaret edilebilecek. Fuar girişi ücretsiz olacak. Beşiktaş ve Mecidiyeköy’den servislerle fuara ulaşım sağlanacak.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN