Sabancı Üniversitesi’nden iki yeni yüksek lisans programı

Sabancı Üniversitesi’nden iki yeni yüksek lisans programı

787 views
0
PAYLAŞ

2013 “Üniversitelerarası Girişimcilik ve Yenilikçilik Endeksi” sonucu Türkiye’nin En Girişimci ve Yenilikçi Vakıf Üniversitesi seçilen Sabancı Üniversitesi’nden iki yeni yüksek lisans programı: ‘Enerji Teknolojileri ve Yönetimi Yüksek Lisans Programı’ ve ‘Nanoteknoloji Yüksek Lisans Programı’

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi bünyesinde 2013 – 2014 akademik yılında 2 yeni yüksek lisans programı başlıyor. Enerji Teknolojileri ve Yönetimi Yüksek Lisans Programı ve Nanoteknoloji Yüksek Lisans Programı ile günümüzün ileri teknoloji ve enerji sektörüne profesyonel bir bakış getiriliyor.

 enerji

Enerji Teknolojileri ve Yönetimi Yüksek Lisans Programı 

Sabancı Üniversitesi’nde 2013-2014 akademik yılında başlayacak olan Enerji Teknolojileri ve Yönetimi Yüksek Lisans Programı; mühendislik, temel bilimler, ekonomi, yönetim, siyaset, kamu politikaları gibi alanlardan gelen profesyoneller için tasarlandı. Adaylar ilgi alanlarına ve uzmanlaşmak istedikleri konulara uygun olarak, mühendislik ya da yönetim alanından dersler alabilmekte ve araştırma projeleri yapabilecek.

Program ile enerji sektörünün dünyada ve ülkemizde günden güne büyümesi ve yapılan yatırımların artmasıyla, enerji teknolojileri ve yönetimi alanında uzmanlaşmış ve eğitim almış profesyoneller yetiştirmek amaçlanıyor. Ayrıca enerji sektöründe yer alan yöneticiler ve yönetici adayları için ise; enerji teknolojilerindeki son gelişmeler, yeni enerji kaynakları, ulusal ve uluslararası enerji politikaları, teşvik ve düzenlemeler hakkında bilgilerini sürekli geliştirmek ve güncel kalmalarını amaçlıyor.

Kimler Başvurmalı?

Enerji Teknolojileri ve Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nın hedef kitlesi; mühendislik, temel bilimler, ekonomi, yönetim, siyaset, kamu politikaları gibi alanlardan gelen ve enerji sektöründe uzmanlaşmak isteyen, endüstri deneyimi olan profesyoneller olarak belirlenmiştir. Öğrencilerimizin çok disiplinli çalışmalar sayesinde uygulamaya yönelik eğitim almaları, teknik konulara ek olarak teknoloji ve inovasyon yönetimi, girişimcilik, teknoloji politikaları, proje yönetimi, paydaş iletişimi, risk yönetimi gibi alanlarda da yetkinlik kazanmaları hedeflenmektedir.

Eğitim Yeri

Enerji Teknolojileri ve Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nın dersleri Sabancı Üniversitesi Tuzla Kampüsü ve Karaköy’de yer alan Minerva Han’da yapılacaktır. İş dünyasından profesyonellerin ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla hafta içleri dersleri Minerva Han’da, kampüste yer alan araştırma olanaklarından faydalanılabilmesi için de hafta sonu dersleri Tuzla Kampüsü’nde yapılacak şekilde planlanmıştır.

 

Detaylı bilgi ve iletişim:

Tel: 0 (216) 483 96 00
E-posta: energy@sabanciuniv.edu

 nano

Nanoteknoloji Yüksek Lisans Programı Hakkında

Nanoteknoloji “malzeme” içeren tüm sektörlerdeki geniş kullanım alanları ile ülkemize önemli rekabet avantajı kazandırabilecek potansiyele sahip. Bu alandaki en öncelikli ve temel ihtiyaçlarımızdan biri ise, nanoteknoloji konusunda yetişmiş, uzmanlaşmış, bu alanda araştırma yapabilecek, araştırma sonuçlarının ürüne dönüştürülmesi süreçlerini stratejik olarak yönetebilecek nitelikli insan kaynağı.

İnsan Kaynağı İhtiyacına Uygun Bir Yüksek Lisans Programı

Sanayimizdeki bu insan kaynağı ihtiyacına cevap vermek üzere, Sabancı Üniversitesi’nde 2013-2014 akademik yılından itibaren başlatılacak olan “Nanoteknoloji Yüksek Lisans Programı”, savunma, sağlık, inşaat, otomotiv, kimya, tekstil, gıda, enerji gibi stratejik önemi yüksek sektörlerde nanoteknoloji konusunda yatırım yapmak ve ürün ortaya çıkarmak isteyen kurumlar için; ileri teknolojiler üzerine çalışan, girişimci profesyonellerin yetiştirilmesini ve sanayinin bu alandaki insan kaynağı talebine cevap vermeyi hedefliyor.

Kimler Başvurmalı?

Nanoteknoloji yüksek lisans programının hedef kitlesi; herhangi bir mühendislik alanında veya temel bilimlerde lisans diploması olan ve nanoteknoloji konusunda uzmanlaşmak isteyen, endüstri deneyimi olan profesyoneller olarak belirlenmiştir. Öğrencilerimizin çok disiplinli çalışmalar sayesinde uygulamaya yönelik eğitim almaları, teknik konulara ek olarak teknoloji ve inovasyon yönetimi, girişimcilik ve teknoloji politikaları gibi alanlarda da yetkinlik kazanmaları hedeflenmektedir.

Eğitim Yeri

Nanoteknoloji Yüksek Lisans Programı’nın tüm dersleri Sabancı Üniversitesi Tuzla Kampüsü’nde yapılacak. Program katılımcılarının kampüs içerisindeki laboratuvar imkanlarından ve SUNUM (Sabancı Üniversitesi Nanoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi) araştırma imkanlarından faydalanmaları hedefleniyor.

 

Detaylı bilgi ve iletişim:

Tel: 0 (216) 483 96 00
E-posta: nanotechnology@sabanciuniv.edu

Programların Tanıtım Toplantıları:

Tarih: 25 Temmuz 2013 Perşembe / 19.00-20.0 / 01 Ağustos 2013 Perşembe / 19.00-20.00
Yer:
 Sabancı Üniversitesi, Minerva Palas, Bankalar Cad. No:2, Karaköy (harita / uydu 

Tanıtım toplantılarında, programların içeriği, ders programı, eğitim yaklaşımı, başvuru koşulları ve kariyer imkanları hakkında detaylı bilgi alabilir ve ön başvurunuzu yapabilirsiniz.

LCV: Toplantılara katılmak üzere kayıt olmak için tıklayın
Tel: 0 (216) 483 96 00
E-posta: energy@sabanciuniv.edu ve nanotechnology@sabanciuniv.edu

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN