Red Bull Illume Hong Kong’u aydınlatacak

Red Bull Illume Hong Kong’u aydınlatacak

1.520 views
0
PAYLAŞ

Dünyanın en büyük aksiyon ve macera sporları fotoğrafçılığı yarışmasının 50 finalisti ve genel birincisi çok yakında belli oluyor! 2013 Red Bull Illume Birincilik Ödül Töreni 29 Ağustos’ta Hong Kong’da Victoria Limanı ve şehrin ikonik silueti önünde gerçekleşecek. Etkinlik ünlü dergilerin editörleri ve foto editörlerinin ve fotoğrafçılık camiasının önemli isimleri de dâhil olmak üzere dünyanın dört bir yanından konukların katılacağı büyük bir kutlama olacak.

Red Bull Illume – a spectacular international action and adventure sports photography exhibition – is visiting Minneapolis’ art mecca, offering residents and visitors alike a spectacular “illumination” of indescribable proportions.   25 eight-foot...

Tören tüm gözlerin dikkat çekici kareleriyle aksiyon ve macera sporları fotoğrafçılığının çıtasını yükselten fotoğrafçıların üzerinde olacağı benzersiz bir gece yaşatmayı vaat ediyor. Bu görkemli şehir Birincilik Ödülü Töreni’ne ve 29 Ağustos’tan 15 Eylül’e kadar her gece 50 fotoğrafın tamamının aydınlatılmış ışık kutularında sergileneceği ücretsiz halk sergisine ev sahipliği yapacak.

 

Genel birinci yeni bir Leica S fotoğraf makinesi ve broncolor Move Outdoor kit, ayrıca 2.000 avroyu aşkın değerde Sun-Sniper teçhizatı kazanacak, kategori birincilerinin her biri ise bir Leica X2, bir broncolor Para 88 P Kiti ve çeşitli Sun-Sniper teçhizatlarının sahibi olacak.

 

Başvuruları 30 Nisan’da sona eren yarışmaya binlerce fotoğraf gönderildi.  Fotoğraf editörlerinden oluşan uluslararası bir panel 250 fotoğraflık bir kısa listeden en iyi 50’yi ve genel birinciyi seçti. Fotoğrafların yüksek kalitesi jüri üyelerini hayrete düşürdü.

 Category: Wings Athlete: Vasil Tasevski Location: Carnon Plage, France

British GQ’nün Fotoğraf Müdürü James Mullinger, “fotoğraflar aklımı başımdan aldı,” dedi. “Daha önce hiçbir yarışmada bu kadar yüksek bir standart görmemiştim. Finalde kazananların açıklanmasını dört gözle bekliyorum.”

 

Hong Kong’daki Birinci Ödül Töreni ve üç haftalık serginin ardından Red Bull Illume ABD’ye gidecek, sonra da benzersiz bir gece sergisi şeklinde dünyanın başkentleri ve kültürel merkezlerini dolaşmaya devam ederek halkın büyük arkadan aydınlatmalı kutularda fotoğrafları tam olarak takdir etmelerine imkan tanıyacak.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN