Pegasus misafirleri, “Pegasus deneyimi”ni hem yerde, hem gökte yaşıyor

Pegasus misafirleri, “Pegasus deneyimi”ni hem yerde, hem gökte yaşıyor

596 views
0
PAYLAŞ

Uygun fiyatlı ve zamanında uçuş hizmeti sunan Pegasus Hava Yolları,  misafirlerini İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yer hizmetleri konusunda da  “Pegasus Deneyimi” ile buluşturuyor.

 

Tarifeli uçuşlara başladığı 2005 yılından itibaren havacılığı değiştirerek misafirlerine alternatif seyahat deneyimleri sunan Pegasus Hava Yolları, misafirlerine yaşattığı bu deneyimi yer hizmetlerine de taşıdı.

Pegasus Hava Yolları, 1 Haziran 2013 tarihinden itibaren İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki check-in (misafir kabul) ile boarding (uçak kabul) gibi yer hizmetlerini, kayıp ve hasarlı eşya hizmetlerini kendi bünyesinde yetiştirdiği 442 yeni aile bireyi ile vermeye başladı.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda 2008 yılından beri kendi ekibiyle yer hizmeti veren Pegasus Hava Yolları, Türkiye’nin yolcu trafiği yoğun havalimanlarından biri olan İzmir’de elde ettiği bu deneyimi kullanarak, ana üssü İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda da misafirlerine Pegasus deneyimini yerde yaşatmaya başladı.

Yeni hizmetle ilgili bir açıklama yapan Pegasus Hava Yolları Yer İşletme Direktörü Boğaç Uğurluteğin, “Seyahat için en önemli noktalardan biri olan kontuarlarda misafirlerimizle doğrudan iletişime geçebilmek, onlara daha yakın olabilmek amacındayız. Bu amaç doğrultusunda İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yer hizmetlerimizi kendi kültürümüzle yetiştirdiğimiz, yepyeni bir ekiple yürütme kararı aldık. Misafirlerimize en iyi seyahat deneyimini yaşatmak için her türlü altyapımızı sürekli olarak geliştiriyoruz. Yeni ekibimizle, misafirlerimizi kendileri için yenilediğimiz ve büyük önem verdiğimiz teknolojik uygulamalarımıza yönlendirebilecek, bu uygulamalarımızın kullanılmasında kendilerine yardımcı olabilecek ve bu sayede misafirlerimizin akılcı tercihler yapmalarına destek olabileceğiz. Bu çerçevede 442 kişilik bir ekip,  1,5 ay süren teknik ve kişisel gelişim eğitiminin ardından Haziran ayında iş başı yaptı. Misafirlerimizin bagajlarının aktarımı ve kendilerinin apronda uçağa taşınması gibi diğer operasyonel hizmetleri ise yine dış kaynak kullanımı yoluyla almaya devam edeceğiz. Bu vesileyle Pegasus’a bugüne kadar yolcu kabul hizmetlerinde destek veren tüm ekiplere de teşekkür ederiz” dedi.

-*-

Pegasus Hava Yolları ile ilgili gelişmeleri dijital medyada;

 

Resmi İnternet Sitesi :www.flypgs.com

Pegasus Facebook Sayfası : http://www.facebook.com/PegasusHavayollari

Pegasus Twitter : http://twitter.com/ucurbenipegasus

Pegasus Youtube: www.youtube.com/pegasushavayollari

Pegasus Google+: https://plus.google.com/+PegasusHavayolları

 

adreslerinden takip edebilirsiniz.

 

Pegasus Hava Yolları ( www.flypgs.com)

Türkiye’nin öncü düşük maliyetli (Low Cost) havayolu Pegasus Hava Yolları, yurt dışında 43, yurt içinde 29 olmak üzere toplam 30 ülkede 72 noktaya tarifeli seferler gerçekleştirmektedir. İstikrarlı büyümesini sürdüren Pegasus, 2011 yılında olduğu gibi 2012 yılında da Official Airline Guide (OAG) raporunda koltuk kapasiteleri baz alınarak yapılan sıralamaya göre Avrupa’nın en büyük 25 hava yolu arasında “Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Havayolu” olarak gösterilmiştir. Pegasus, 2012 yılında Airbus firmasıyla imzaladığı ve teslim tarihindeki tutarı yaklaşık 12 milyar USD olan, 25 adedi opsiyonlu 100 uçaklık filo siparişi ile sipariş verdiği tarih itibariyle Türk Sivil Havacılık tarihinde bir seferde verilmiş en büyük siparişe imza atmıştır. Paylarının yüzde 34,5’lik kısmını halka arz ederek 26 Nisan 2013 tarihinde Borsa İstanbul’da “PGSUS” kodu ile işlem görmeye başlayan Pegasus Hava Yolları; Türkiye’de borsaya kote olan ilk özel havayoludur.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN