Kanal D Home Video 2013 Ağustos Listesi

Kanal D Home Video 2013 Ağustos Listesi

981 views
0
PAYLAŞ

 

UMUT ÜZÜMLERİ

 

umut

Tür: Dram

Süre: 126 Dakika

Yapım Yılı: 2013

Yönetmen: Tunç Okan

Oyuncular: Ahmet Mekin, Yetkin Dikinciler ve Altan Erkekli

Ses: Belli Değil

Altyazı: Belli Değil

Ekran: Belli Değil

Ekstralar: Belli Değil

DVD Barkod: 8697762826324

VCD Barkod: 8697762826331

Lisans Sahibi: Rönesans Film

Sınıflandırma: Belli Değil

 

 

Anadolu’nun küçük bir köyünde çorak topraklarını bir toptancıya kaptırmak üzere olan Rumen köylü halkı, kurtuluş için bir çare bulmaya çalışmaktadır. Bu esnada köye henüz tayini çıkan öğretmen zamanla işleri değiştirecektir. Köylüler çorak topraklarını canlandırabilmek için planladıkları sulama projesi için topraklarını ipotek ettirerek zengin tüccara borçlanmışlardır. Ancak borçlarını ödeyemeyince tüccar bu topraklara yeni bir yerleşim alanı oluşturmaya karar verir. Bunu durdurmaya çalışan köylüler köy muhtarı ve yeni gelen öğretmenin önderliğinde büyük bir mücadeleye girişerek topraklarını kurtarmaya çalışacaklardır.
‘Otobüs’ ve ‘Fikrimin İnce Gülü-Sarı Mercedes’ filmleriyle unutulmazlar arasına giren Tunç Okan’ın yirmi yıl aradan sonra sinemaya döndüğü filminin başrollerinde Ahmet Mekin, Yetkin Dikinciler ve Altan Erkekli gibi başarılı isimler bulunuyor.

 

 

 

 

 

 

 

GERİYE KALAN

 

geri

Tür: Romantik Dram

Süre: 97 Dakika

Yapım Yılı: 2013

Yönetmen: Çiğdem Vitrinel

Oyuncular: Devin Özgür Çınar,  Birsen Dürülü ve  Burak Tamdoğan

Ses: Belli Değil

Altyazı: Belli Değil

Ekran: Belli Değil

Ekstralar: Belli Değil

DVD Barkod: 8697762826348

Lisans Sahibi: Firuz Film

Sınıflandırma: Belli Değil

 

 

7 yıldır evli olan Sevda’nın güzel ve düzenli dünyası, kocası Cezmi’nin kendisini aynı hastanede çalışan Zühal’le aldattığını fark etmesiyle sarsılır. Cezmi’yle olan evliliği Sevda’nın hayattaki en büyük başarısıdır. Cezmi onun koruyucusu, güvencesi, sosyal ve duygusal sığınağıdır. Yalnız kalmaktan, küçük kızını babasız büyütmekten, evini ve gelecek hayallerini kaybetmekten korkar. “Öteki kadın” Zuhal ise birkaç yıl önce kocasından ayrılmış, 10 yaşında hasta bir oğlan çocuğuyla yalnız kalmıştır. Bütün yalnız kadınlar gibi yetersiz bir zaman ve enerjiyi çok fazla şey arasında paylaştırmaya, ayakta durmaya çalışır.

Cezmi, Zühal’in endişeli ve yorgun hayatına beklenmedik bir heyecan, özlediği bir cinsellik ve erkeklerin sağlayabildiği türden bir güvenlik duygusu getirir. Sevda annesinin de öğüdüyle, Cezmi’ye hiçbir şey sezdirmeden evindeki saat gibi düzeni sürdürmeye devam ederken, aynı ev kadını titizliğiyle Zühal’in peşine takılır. Evine bile girmeyi başararak onun günlük alışkanlıklarını, düzenini, saatlerini öğrenir. Her geçen gün Cezmi’nin kendisini bu ilişkiye biraz daha kaptırışını izler. Zuhal’in eski kocası Mustafa’nın, karısını yeniden kazanmak için geri dönüşüyle üçlü arasındaki nazik denge tamamen alt üst olacak ve şiddet yüklü bir sona sürükleneceklerdir.

 

 

 

 

HİTİTYA: MADALYONUN SIRRI

 

hitit

Tür: Çocuk filmi

Süre: Belli Değil

Yapım Yılı: 2013

Yönetmen: Ulaş Şimsek ve Cengiz Deveci

Oyuncular: Berke Zincidi, Egemen Zincidi, Nehir Çağla, Gürkan Uygun, Ebru Cündübeyoğlu ve Serra Yılmaz Ses: Belli Değil

Altyazı: Belli Değil

Ekran: Belli Değil

Ekstralar: Belli Değil

DVD Barkod: 8697762826171

VCD Barkod: 8697762826188

Lisans Sahibi: İnka

Sınıflandırma: Genel İzleyici Kitlesi

 

 

Alaz, Yaman ve Nehir birbirinden sevimli ve meraklı üç kardeştir. Bu üç kardeşin babası arkeolog bilim-adamıdır; fakat özel güçlere sahip annelerinden ayrı büyütülmüşlerdir. Bu meraklı üç kardeş bir gün gizli bir keşif yaparak paralel evrende yer alan Hititya medeniyetine geçerler. Buradaki en önemli amaçları annelerine kavuşmak için kötülükler diyarının efendisiyle zorlu bir mücadeleye gireceklerdir.
Filmin başrollerini küçük oyuncular Berke Zincidi, Egemen Zincidi, Nehir Çağla paylaşırken kadroda onlara Gürkan Uygun, Ebru Cündübeyoğlu, Serra Yılmaz, Avni Yalçın, Deniz Özerman ve Bruno Eyron gibi ünlü isimler eşlik ediyor. Fantastik bir çocuk filmi olan yapımın yönetmen koltuğunda ise Ulaş Şimsek ve Cengiz Deveci oturuyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

WELCOME TO THE PUNCH – BÜYÜK TUZAK

 

punch

Tür: Aksiyon

Süre: 99 Dakika

Yapım Yılı: 2013

Yönetmen: Eran Creevy

Oyuncular: James McAvoy, Mark Strong ve Andrea Riseborough 

Ses: Belli Değil

Altyazı: Türkçe

Ekran: Belli Değil

Ekstralar: Belli Değil

DVD Barkod: 8697762826355

Lisans Sahibi: Im Global

Sınıflandırma: Belli Değil

IMDB Puan: 6.1

 

 

 

 

Polis dedektifi Max Lewinsky (McAvoy) azılı bir gangster olan Jacob Sternwood’u (Strong) bir kez elinden kaçırmıştır. Kanun kaçağının oğlunun yaralı olarak hastaneye kaldırıldığını duyunca bir plan yapar. Babası, ağır yaralı oğlunu görmenin bir yolunu bulacak ve mutlaka hastaneye gelecektir. Genç dedektif bu sefer avını elinden kaçırmamaya yeminlidir.

2008 tarihli “Wanted”da Angelina Jolie’yle başarılı bir ekip oluşturan James McAvoy’a son yıllarda hem Sherlock Holmes’de hem de Robin Hood’da kötü adam olarak izlediğimiz Mark Strong eşlik ediyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KNIFE FIGHT – BÜYÜK OYUN

 

büyük

Tür: Dram

Süre: 100 Dakika

Yapım Yılı: 2012

Yönetmen: Bill Guttentag

Oyuncular: Julia Bowen, Jamie Chung ve Rob Lowe 

Ses: Belli Değil

Altyazı: Türkçe

Ekran: Belli Değil

Ekstralar: Belli Değil

DVD Barkod: 8697762826362

Lisans Sahibi: Myriad

Sınıflandırma: Belli Değil

IMDB Puan: 4.5

 

 

 

 

Kriz yöneticisi Paul Turner, politikacılar tarafından en aranan insandır. Vali Larry Becker’ın genç yardımcısıyla olan uzun süreli ilişkisi örtbas edilemeyince ve Senatör Stephen Green’in masözü yaşadıkları cinsel ilişkiyi açık etmekle tehdit edince, iki politikacı da Paul’e bunlara bir kılıf uydurması için başvurur. Paul dünyayı kurtaran bir adam değildir ama onları kurtarabilecek yetenektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN