İstanbul’un merakla beklediği Extreme Sailing’in Porto ayağı gerçekleşti

İstanbul’un merakla beklediği Extreme Sailing’in Porto ayağı gerçekleşti

711 views
0
PAYLAŞ

Porto’daki Ekstrem Yelkenli Dünya Serisi 2013’ün 4. etabının son gününde Red Bull Sailing Team, 8/3/3/4/6/3/4 ve 6 konumlarında ortalarda varışlardan sonra beşinci konuma yerleşti. Zirvedeki seri şampiyonları, Alinghi ve Real Team’in önünde zaferi göğüsledi. Salı günü Avusturya’da eğitime başlayacak olan Red Bull, genel sıralamada üçüncülük konumunu başarı ile korudu.   

 Red Bull Extreme Sailing Team - Action

On binlerce hayran dört gün boyunca Porto’da Douro nehrinin kıyılarında yelkenli şenliği için toplandılar ancak çifte Olimpiyat şampiyonları Roman Hagara ve Hans Peter Steinacher kutlama havasında değildi.

Salı günü canlı bir startın ardından, ekip Cuma günü Team Tilt ile bir çarpışma yaşadı ve Avusturyalılar rotalarından saptılar. Kaptan Hagara; “çarpışmadan sonra enerjimiz tükendi çünkü sadece tekne zarar görmekle kalmamıştı, onarımlardan sonra gerçekten yola da düşemedik” dedi. “Burada ortaya koyduğumuz performansla kazanmak için yol alamazsınız.”

Sıkı bir mücadele sonrasında The Wave Muscat rakipleri Alinghi ve Real Team’e üstün geldi. Zirvedeki ekipler bir gece boyunca kutlamaya hazırlanırken, Red Bull tekrar zirvedeki formuna dönmek için adımlarını planlamaya başladı bile. Taktisyen Steinacher; “Gelecek hafta Woerth gölünde ikinci teknemizle antrenman yapacağız ve aynı zamanda video analizleri ve toplantılara da zaman ayıracağız.” dedi. “Ağustos sonunda Cardiff’teki bir sonraki etkinlik için bir hedef koymamız gerekiyor.”

Avusturyalıların önlerinde yoğun bir program var. 6 Ağustos gibi yakın bir tarihte Red Bull Genç Amerika Kupası’nın başına geçmek için San Francisco’ya gidiyorlar (1-4 Eylül). İki kez Olimpiyat şampiyonları aynı zamanda Ekstrem Yelkenli Yarışlarının (23-26 Ağustos) bir sonraki etabı için altı günlüğüne Wales ve Cardiff’e  yollanacaklar, ve burada sezonun ilk galibiyetini almayı umuyorlar.

Son Sıralama, Porto (30 yarış sonrası): 1. The Wave Muscat, 2. Alinghi, 3. Real Team, 4. SAP, 5. Red Bull Sailing, 6. Pindar, 7. Cascais, 8. Tilt   

 

Red Bull Sailing Ekibi

Kaptan/Dümenci: Roman Hagara (AUT) / Taktisyen: Hans Peter Steinacher (AUT) / Ana yelken ayarlayıcı: Matthew Adams (GBR) / Baş yelkeni ayarlayıcı: Simon Cooke (NZL) / Hamla: Graeme Spence (AUS)

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN