Hagara/Steinacher Porto’da dünyaya meydan okumaya hazır

Hagara/Steinacher Porto’da dünyaya meydan okumaya hazır

547 views
0
PAYLAŞ

Porto’nun renkli limanı, Ekstrem Yelkenli Dünya Serisi 2013’ün 4. Ayağında hakimiyet kurmak için Perşembe günü (1500) mücadeleye başlayacak, 10 milletten sekiz yelkenli birliğine ev sahipliği yapacak. Red Bull Extreme Sailing, kaptanı Roman Hagara, taktisyen Hans Peter Steinacher ve uluslar arası ekipleri ile mücadeleye başladıklarında Douro nehrinin kıyılarına on binlerde hayranın akın etmesi bekleniyor.

 

 Red Bull Extreme Sailing Team - Lifestyle

PORTO (POR) – Yarışmanın genel lideri Alinghi (İsviçre) sıralamanın tepesindeki avantajını korumak için elinden gelen her şeyi yapacakken, Red Bull Sailing ve The Wave Muscat onun kanatlarında geziyor. Bu sezonda dört ekip (The Wave, Muscat, Red Bull Sailing Team, SAP Extreme Sailing Team ve Alinghi) galibiyet basamaklarında yer almayı başardı, ancak sadece – Amerika Kupası’nı kazanmış olan – İsviçreli ekip daha önceki ayakların tümünde ilk üçe girmeyi başardı.

 

Red Bull kaptanı Hagara “önümüzdeki dar yarış pisti oldukça büyük bir zorluk,” dedi. “Çarpışmalara hazır olmalıyız.”

 

Yalnızca hafif rüzgarların estiği üç etkinliğin ardından, ekipler Porto’da daha çırpıntılı sular ve daha fazla baskıya hazırlanıyor. Steinacher, “Güçlü rüzgarlara ve katamaranımızı sınırlarına kadar zorlamaya alışığız. Bu yüzden Porto’da ilk üçe girme şansımız çok yüksek.” dedi.

 

Portekiz’deki hayranlar yelkenli etkinliğini Gaia ve Porto kıyılarından takip edebilirler. Portekizli yayıncı RTP2 yarışı canlı olarak yayınlıyor. Hayranlar ayrıca aksiyonu internet üzerinden (her gün CET 18:00-19:00 arası) extremesailing.com adresinde canlı yayından izleyebilirler.

 

Ekipler – Ekstrem Yelkenli Serisi Ayak 5 Porto

 

Alinghi, Realteam, ROFF Cascais Sailing Team, SAP Extreme Team, Team Tilt, The Wave Muscat, Red Bull Extreme Sailing

 

Red Bull Sailing Team

Kaptan/Dümenci: Roman Hagara (AUT) / Taktisyen: Hans Peter Steinacher (AUT) / Ana yelken ayarlayıcı: Matthew Adams (GBR) / Baş yelkeni ayarlayıcı: Simon Cooke (NZL) / Hamla: Graeme Spence (AUS)

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN