Çağdaş sanat tarihi üzerine seminerler

Çağdaş sanat tarihi üzerine seminerler

700 views
0
PAYLAŞ

ARTNEXT Istanbul’da Şeref Erol’un anlatım ve sunumları ile çağdaş sanat tarihi ve güncel pratikleri üzerine düzenlenen seminerler dizisinin 29 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilen oturumunun konuk konuşmacıları Prof. Dr. Zeynep Sayın ve Yrd. Doç. Emre Zeytinoğlu’ydu. Katılımcıların günümüzde ve yakın geçmişte üretilen eserleri alımlayabilmeleri, analiz edebilmeleri ve üzerine düşünce üretebilmelerini hedefleyen seminer programının dokuzuncu oturumunda “Postmodernizm ve Sonrası: Global Dünya Düzeni ve Çağdaş Sanat Pratikleri Eleştirisi” ele alındı.

Seminer_4_399x600

Seminerin bu bölümünde sanatta bağlamların terk edilişine doğru evrilen postmodernizm ve sonrası sürece odaklanan konuşmacılar, dünyada ve Türkiye’de son zamanlarda yaşanan toplumsal deneyimlerin insan yaşamında ve bunun devamı olarak sanatın kavramsal çerçevesinde yarattığı değişim ve dönüşümlere işaret etti. Değişen dünya koşullarının çağdaş sanat ortamında meydana getirdiği yansımaların genel bir izleğinin oluşturulduğu seminerin bu oturumu, güncel sanat üretimi ve eleştirisine ilişkin detaylandırılacak bir analizin de kapısını araladı.

“Çağdaş Sanat Pratiklerine Kuramsal Yaklaşımlar” seminer programının Eylül ayında “Günümüz Sanat Pratiklerinin Eleştirel Analizi” başlığı ile devamı getirilecek.

_________________________________

ARTNEXT ISTANBUL

Çağdaş Sanat Alanı / Contemporary Art Space

17. KAT-WINDOWIST TOWER

Ulaşım: Windowist Tower, Eski Büyükdere Cad. No: 26, Maslak, 34467 Istanbul

Metro: Taksim -> İTÜ Ayazağa, Windowist Tower Çıkışı

Galeri ziyaret saatleri: 11:00-19:00 / Pazartesi-Cumartesi

İletişim: + 90 212 999 3990

www.artnext.org

galeri@artnext.org

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN