Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nden açıklama

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nden açıklama

428 views
0
PAYLAŞ

Son günlerde yaşanan gelişmeler, siyaset, iş ve ekonomi gündemini etkilemektedir. İstanbul’da ve birçok ilimizde devam eden eylemler sonucunda siyaset, medya ve kamuoyu arasında tartışmalar yaşandığı, bunların kimi zaman gerilimlere de yol açtığı gözlenmektedir.

Taksim Gezi Parkı protestoları ve sonrasındaki gelişmeler, ülkemizde kamu yönetimi ile kamuoyu arasında bir iletişim yetersizliği olduğunu göstermektedir. İletişimin doğru yönetilmesi, içinde yaşadığımız etkileşim ve paylaşım çağının en önemli yönetim kriteridir. Modern demokrasilerde, kamu yönetimi ile kamuoyu arasında sürekli ve düzenli işleyen iletişim kanalları kurulması ve karşılıklı iletişim ve diyalog ortamının her şartta korunması esastır. Halkımızın, merkezi yönetimin ve yerel idarecilerin, toplum yaşamını doğrudan ilgilendiren her konuda, açık ve anlaşılır bir dil kullanılması, tepkilerin başka mecralara çekilmesinin önlenmesi açısından önemli bir sorumluluktur.

Binlerce yıldır tüm çeşitliliği ve renkliliğiyle dünyaya ilham veren İstanbul’un ve Anadolu’nun değerleri doğrultusunda sorunların karşılıklı bilgilendirme, müzakere ve uzlaşma zemininde çözüme kavuşturulacağına yürekten inanıyoruz. Hükümetimizi, siyasi parti liderlerini, kamu yöneticilerini, sivil toplum yöneticilerini, iş dünyasının liderlerini, medyamızı, gençlerimizi, her yaştan ve her kesimden insanımızı kırıcı söylemlerden uzak, sıcak ve uzlaşmacı bir dille iletişim kurmaya davet ediyoruz.

TÜHİD YÖNETİM KURULU 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN