Pegasus Wındsurf Ligi 2013’te ilk ayak yarışları sona erdi

Pegasus Wındsurf Ligi 2013’te ilk ayak yarışları sona erdi

727 views
0
PAYLAŞ

Türkiye Yelken Federasyonu ve Pegasus Hava Yolları işbirliği ile bu yıl 3.’sü gerçekleştirilen Pegasus Windsurf Ligi ilk ayak yarışları 20-23 Haziran tarihleri arasında Muğla’nın Datça ilçesinde gerçekleştirildi.

Genel2_800x531

Şampiyonaya Masterlarda 13, Genç Erkeklerde 14, Erkeklerde 19, Genç Bayanlarda 3 ve Bayanlarda ise 7 olmak üzere toplam 56 sporcu katıldı. Datça’nın Kızlanaltı Mevkiinde bulunan Surf Tatil Köyü’nde yapılan şampiyonada rüzgarın 11 knot’un altında kalması nedeniyle sadece ikinci gün üç yarış gerçekleşebildi. Erkek ve Genç Erkek yarışları yapılamadı. Pazar günü rüzgar beklenen hıza erişemeyince yarışlar tescil edildi.

Bayanlarda dereceye giren birinci Lena Erdil’in, ikinci Çağla Kubat ve üçüncü Melek Toraman’ın kupalarını Datça Belediye Başkan Yardımcısı Sami Bircan verdi. Master yarışlarında birinci Mehmet Kaçan, ikinci Özfer Uralp’in ve üçüncü Murat Soyak’ın kupalarını Başhakem Mehmet Ş. Besceli, Genç Bayanlarda birinci olan Fulya Ünlü’nün kupasını ise Datça Belediye Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürü Özlem Caner verdi. Genç bayanlarda Dilara Uralp ile Yasemin Alara Bayket ise hatalı çıkış yaptıkları için yarış dışı kaldılar.

Sörfçüler, Datça’dan sonra 27-30 Haziran tarihleri arasında Balıkesir Ayvalık Gömeç’te yapılacak ikinci ayak yarışlarına katılacak.

Pegasus Hava Yolları Spor Faaliyetleri     

“Uçmak herkesin hakkı” ilkesiyle Türk halkını uçmanın akıllı yolu ile tanıştıran Pegasus Hava Yolları, iç hatları tarifeli uçuşlarına başladığı 2005 yılından itibaren farklı alanlarda da sporun önde gelen destekçilerinden biri oldu. 2006 yılından beri PWA Dünya Windsurf Şampiyonası’nın sponsorluğunu üstlenerek, havacılıktaki dinamizmi windsurfle birleştiren Pegasus Hava Yolları, 2011 yılında da dünyada ilk kez kurulan Pegasus Windsurf Ligi’ne adını verdi. Pegasus Hava Yolları, 2009 yılından beri uçmak ve seyahat etmek gibi yaygınlaşmasını istediği Golf sporunu da her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Pegasus Golf Challenge turnuvası ile desteklemektedir.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN