Keyifli bir tatil için tatil planı şart

Keyifli bir tatil için tatil planı şart

676 views
0
PAYLAŞ

Bu sene yaz erken geldi ve belli ki bu yaz çok sıcak geçecek.  “Bu yaz kavrulacağız” başlıklı haberler eminim sizin de gözünüzü korkutmuştur. Korkunun ecele bir faydası yok ve maalesef ki yanıp kavrulacağımız yaz günleri kapımızda.  Bu sıcak yaz günlerinin cefasını çekeceğiz tamam da bir yandan da sefasını neden sürmeyelim?  Yaz demek sadece yanıp kavrulmak demek değil ya, yaz demek aynı zamanda tatil demek.  Şöyle güzel bir tatille bütün yılın yorgunluğunu atabilmek ve bir oh demek istemez misiniz? O zaman bu yazınız boşa gitmesin ve şimdiden tatil planlarınızı yapmaya başlayın. Zararsız, ziyansız, rahat ve huzurlu bir tatil için ilk şart tabi ki iyi yapılmış bir tatil planı. İyi bir tatil planı için de aşağıdaki önerilerimizi okumadan geçmeyin…

indir

Hayallerinizi ertelemeyin

İlk olarak hayalinizdeki tatili ertelemeyin ve bu yaz hayalinizi gerçekleştirin.  Kimi zaman vakit olur ama nakit olmaz, kimi zamanda nakit olur ama bu sefer de vakit olmaz. Hayatta bazen bu kısır döngüyü kırmak gerekir. Bu yaz da o zamanlardan biri olsun ve hayalinizdeki tatil için, fırsatların sizi bulmasını beklemeyin, fırsatları siz yaratın. Tatil rotanızı belirleyin, uçak biletlerinizi alın ve hayalinizi gerçekleştirin.

Nasıl bir tatil sizi mutlu eder?

Türk toplumunun tatil anlayışına göre, tatil demek deniz ve güneş demek.  Kimi tatilde yan gelip yatmak, dinlenmek ister,  kimi ise gezip, eğlenmekten yanadır.  Hangi tatil seçeneği sizi daha mutlu edecekse tatil planlarınızı o doğrultuda yapın. İlk seçeneği tercih edenlerdenseniz her şey dâhil oteller ve tatil köyleri tam size göre. Yok, ben tatilde gezip dolaşacağım, yeni yerler keşfedeceğim, ruhum özgür olsun, bedenim yorulsa da olur diyenlerdenseniz, her şey dâhil otellerden uzak durun. Karadeniz de yapılan bir yayla turu ya da doğu da yapılan kültür turları sizin için daha uygun.

Erken rezervasyon tatilinizi  kurtarır

Tatil için ne kadar erken rezervasyon yaptırırsanız,  uygun fiyatlara o kadar güzel bir tatil yapabilirsiniz. İnternetten, tur firmalarının erken rezervasyon fırsatlarını takip edebilirsiniz. Google da “erken rezervasyon” yazıp arattığınız da karşınıza o kadar fazla seçenek çıkıyor ki, ancak bu sitelerin güvenilir olup olmadığına dikkat edin. Bu konuda güvenilir tur firmalarını tercih edin yoksa erken rezervasyon mağduru olabilirsiniz.  Erken rezervasyon aynı zamanda uçak biletleri içinde geçerli.   Bu konuda Türk Hava Yolları ve Pegasus gibi birçok havayolu şirketinin yurt içi ve yurt dışına özel sunduğu kampanyalar ve fırsatlar var.  Erken rezervasyonla aldığınız uçak biletleri ile avantajlı fiyatlara uçabilirsiniz.

Her şeyin başı sağlık

Tatil planları yapılırken nedense sağlık unsuru hep geri plana atılıyor. Oysaki ne demişler her şeyin başı sağlık. Sanırım en kötüsü bütün bir yıl hayalini kurduğunuz tatilde hasta olmak. Böyle bir durumla karşılaşmak istemiyorsanız, varsa sağlık problemlerinize göre tatil konaklama yerlerini seçin. Örneğin astım gibi bir rahatsızlığınız varsa, halı kaplı mekânları tercih etmeyin. Aynı zamanda tatiliniz çok sıcak havalara denk gelmiş ise hava değişimine ve klima çarpmalarına özellikle dikkat edin. Son olarak serinlemek için havuz yerine denizi tercih ederseniz, hem havuzun neden olduğu mantar ve orta kulak iltihabı gibi hastalıklardan uzak kalmış olursunuz hem de denizin faydalarından yararlanmış olursunuz.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN