İstanbul Müzik Festivali Caddebostan sahili’nde müzikseverler ile buluşuyor

İstanbul Müzik Festivali Caddebostan sahili’nde müzikseverler ile buluşuyor

973 views
0
PAYLAŞ

41. İstanbul Müzik Festivali, 4 Haziran Salı günü şef Sascha Goetzel yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) konseriyle başlayacak. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen ve Borusan’ın ana sponsoru olduğu festivalin açılış konseri Caddebostan sahiline kurulacak dev ekrandan ve Borusan’ın internet sitesinden canlı olarak izlenebilecek. Festivalde dans ve müzikle dolu renkli etkinlikler yer alacak.

 caddebostan_Muzik_800x534İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen ve Borusan Holding’in ana sponsoru olduğu 41. İstanbul Müzik Festivali 4 Haziran Salı akşamı gerçekleşecek açılış konseriyle başlayacak. Açılış konseri Borusan’ın Caddebostan sahiline koyduğu dev ekrandan ve Borusan’ın internet sitesinden canlı olarak izlenebilecek.

Festivalin açılış konserini şef Sascha Goetzel yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) verecek. Konserde genç yetenek Veriko Çumburidze enstrümanı ile yeteneğini konuşturacak. Öncesinde Güher ve Süher Pekinel’e “Onur Ödülü” sunulduktan sonra Franz Waxman’ın ünlü bestesi “Carmen Fantezisi” ile başlayacak olan konser, Fransız besteci Hector Berlioz’un Fantastik Senfoni, Op. 14 bestesi ile devam edecek.

Caddebostan sahilinden canlı yayın!

BİFO’nun Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda vereceği açılış konseri Borusan’ın kurduğu dev ekranlar ile Kadıköy Caddebostan sahilinde izlenebilecek. Konser, Borusan Holding’in www.borusan.com adresli web sitesinden de canlı olarak yayınlanacak. Bu yıl 41’ıncı yılını kutlayan festival adeta bir İstanbul klasiğine dönüşüyor.

Genç Yetenek: “Veriko Çumburidze”

İstanbul Müzik Festivali 41. yılının açılış gecesinde, genç ve parlak bir yeteneği ağırlayacak. 16 yaşındaki Veriko, geçtiğimiz yıl geleceğin yıldızlarının belirlendiği dünyanın en prestijli klasik müzik yarışmalarından 7. Uluslararası Genç Müzisyenler Çaykovski Yarışması’nı kazandı. Keman dalında 28 finalist arasından birinciliği oybirliğiyle alan genç sanatçı 2010 yılından bu yana “Güher & Süher Pekinel ile Dünya Sahnelerinde Genç Yetenekler” projesi kapsamında Viyana Müzik Akademisi’nde öğrenimine devam ediyor. Festivalin açılış konserinde Franz Waxman’ın Carmen Fantezisi’ni seslendirecek olan Veriko’ya şef Sascha Goetzel yönetimindeki Türkiye’nin en iyi senfonik topluluğu olarak kabul edilen Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası eşlik edecek. Bugüne kadar Lang Lang, Reneé Fleming, Hilary Hahn gibi virtüözlerle birlikte çalan, Onyx etiketiyle çıkardığı iki CD’si tüm dünyada olumlu eleştiriler alan orkestra 2010 yılında dünyanın en saygın klasik müzik etkinliklerinden Salzburg Festivali’ nin açılış etkinlikleri kapsamında bir konser verdi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN