Her yıl 400 bin üniversite öğrencisi tekrar sınava giriyor

Her yıl 400 bin üniversite öğrencisi tekrar sınava giriyor

560 views
0
PAYLAŞ

Plato Meslek Yüksekokulu tercih döneminde öğrencileri doğru yönlendirecek ve onlara kariyer planları konusunda yardımcı olacak rehber ve branş öğretmenleri için, 20 – 21 Haziran tarihlerinde Balat kampüsünde “Kariyer Planlama ve Tercih Danışmanlığı Eğitim Programı” düzenliyor.

 

Üniversite tercih döneminde öğrencilerin yaptığı bazı hatalar sebebiyle tekrar sınava hazırlanan ya da istemediği bölümü okumak zorunda kalan öğrenciler için harekete geçen Plato Meslek Yüksekokulu, çeşitli bölgelerden gelecek rehber ve branş öğretmenlerine ücretsiz “Kariyer Planlama ve Tercih Danışmanlığı” eğitimi veriyor.

Her yıl 400 bin öğrencinin daha önce yanlış tercih yapmaları nedeniyle bölümünden memnun olmadığını ve bu nedenle tekrar sınava girdiğini belirten Plato Meslek Yüksekokulu, öğrencilerin istediği mesleği tercih etmesi ve seçecekleri bölüm konusunda doğru yönlendirilmesi için başlattığı “Kariyer Planlama ve Tercih Danışmanlığı Eğitim Programı”yla öğrencilerin hem bilinçli bir tercih yapmaları hem de sonrasında yaptıkları tercihten pişmanlık duymamaları için çalışmalarını sürdürüyor.

20 Haziran’da rehber öğretmenlerine, 21 Haziran’da da 100’den fazla lisede gerçekleştirilen anket sonucu en sevilen branş öğretmeni seçilen öğretmenler için “Kariyer Planlama ve Tercih Danışmanlığı Eğitimi” düzenleyen Plato MYO, bu eğitimler çerçevesinde hem öğrencilere tercih konusunda yardımcı olmayı hem de eğitime katılacak öğretmenleri doğru tercih konusunda bilinçlendirmeyi hedefliyor. Aynı günün akşamında organize edilecek tekne gezisi ile de günün yorgunluğunu boğazı seyrederek atma fırsatı bulacak.

Rehber ve branş öğretmenlerine, öğrencilerini doğru yönlendirmek ve onlara kariyerlerinde yardımcı olmak için eşsiz bir fırsat sunun Plato MYO, rehber ve branş öğretmenleri için başlattığı eğitim programlarını ilerleyen zamanlarda farklı projeleriyle de devam ettirecek.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN