Gezgin damaklar ile Tanrıçalar Dağında tatlı bir macera

Gezgin damaklar ile Tanrıçalar Dağında tatlı bir macera

1.095 views
0
PAYLAŞ

Gezip gördüğünüz kadar yiyip içtiklerinizi anlattıracak farklı gezi deneyimleri sunan yeni seyahat acentası GezginDamaklar’ın 21-23 Haziran’da düzenleyeceği Çanakkale-Kaz dağları turu ile Tanrıça Dağları’nda lezzetli ve farklı bir deneyim yaşayacaksınız.

kazdaglari_800x533

Tur’un İlk Lezzeti Enfes Satır Kebabı

İlk gün Tekirdağ yönünde başlayacak tur programının ilk durağı Keşan’da yörenin enfes lezzeti satır kebabı ile öğle yemeği yenilecek. Gelibolu’da birbirinden lezzetli, salamura edilmiş ve konserve deniz mahsulleri alabileceğiniz mini bir alışveriş molasından sonra Eceabat üzerinden Çanakkale’ye geçilecek. Tarihi M.Ö 2900’lü yıllara dayanan mitolojik savaş alanı Truva ziyaret edilecek.

Kaz Dağları’nda Jeep Safari

Turun ikinci günü, bol oksijenli kaz dağlarının bağrında yer alan otelimizden araçlara binerek Avcılar Köyü, Delidere, Ağlayan Çam, Şahin Deresi Kanyonu, Türkmen Pınarı, Cennet Gölü, Ayı Kapıları ve Çoban Merası gezilecek. Doğa ile iç içe geçirilmiş bir günün ardından otele dönülecek.

Küçükkuyu Yönünde Kültür ve Lezzetin Peşinde

 Turun üçüncü gününde Küçükkuyu yönünde 700 yıllık geçmişi ve dikkat çeken mimarisiyle Yeşilyurt ve Adatepe köyünü ziyaret edilip, Zeus Altar’ı görülecek. Daha sonra bölgenin zeytin ve zeytinyağı kültürünü öğrenmek üzere eski zeytinyağı fabrika/müzesi gezilecek. Ardından cumhuriyetimizle yaşıt Cumhuriyet Lokantası’nın leziz tencere yemeklerinin tadına bakmak üzere Edremit’e döneceğiz. Yemek sonrası, peynir cenneti Ezine’ye uğrayıp, Çanakkale’ye ulaşacağız. Feribotla karşıya geçmeden önce Aynalı Çarşı’ya uğranacak, “Babalık Helvacısı”nda dillere destan peynir helvasının tadına bakılacak.

GezginDamaklar’ın turları hakkında bilgi için:  www.gezgindamaklar.com

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN