Geleceğin sanatçıları yaz okulunda belli oluyor

Geleceğin sanatçıları yaz okulunda belli oluyor

536 views
0
PAYLAŞ

 Her yaz geleceğin sanatçıları olacak minik sanatseverleri konuk eden Borusan Contemporary Yaz Okulu, 22 Haziran 2013’te kapılarını çocuklara açıyor. Yaz Okulunda uzman sanat eğitmenlerinin yönetiminde çocukların görsel algı ve eleştirel düşünme becerilerinin geliştirilmesi hedefleniyor. Çocuklar program kapsamında farklı malzemeler ve teknikler kullanacakları çalışmalarla güncel sanatın temel kavramlarıyla tanışıyor.

BC_Atolye (3)

Türkiye’nin çağdaş sanat alanındaki ilk ofis müzesi Borusan Contemporary’de düzenlenen yaz okulunda, bu yıl da çocuklara keyifli ve öğretici deneyimlerle dolu bir program hazırlandı. Dinamik ve eğlenceli bir sanat eğitim programı olan Borusan Contemporary Yaz Okulu, çocuklara temel sanat eğitimi ve güncel uygulamalar üzerine kurulmuş sanatsal bir macera sunacak. Program kapsamında temel sanat teknikleri, özgün baskı, heykel teknikleri, fotoğraf ve stop-motion gibi projeler üzerinden çocukların görsel algı ve eleştirel düşünme becerilerinin geliştirilmesi amaçlanıyor.

22 Haziran’da başlayacak yaz okulu, 9 dönemden oluşan, farklı disiplinlerde, iki günlük ve 16 saatlik içeriklere sahip, haftalık programlardan oluşuyor.  Katılımcı minikler tüm programa kayıt yaptırabildikleri gibi, her bir dönem kendi içinde bağımsız bir içeriğe sahip olduğundan, tek döneme de kayıt yaptırabiliyorlar. 7 – 12 yaş aralığındaki küçük sanatseverlere hitap eden programlarda, tüm malzemeler ve öğle yemekleri de ücretin içine dahil.

Geleceğin sanatçıları profesyonellerle buluşuyor

Borusan Contemporary Yaz Okulu programı insanın temel güdüsü olan meraktan yola çıkılarak geliştirildi. Yaz Okulu’nda çocukların yaratıcı, üretken, kendine güvenen, keşfetmekten hoşlanan, teknik algı ve becerileri gelişmiş bireyler olmaları hedefleniyor.

9 kattan oluşan Türkiye’nin ilk ofis-müzesi Borusan Contemporary’de gerçekleştirilecek olan etkinliklerde çocuklara, 20 yıllık deneyimi ile binlerce çocuğun hayatında farkındalık yaratan ve alanında saygın bir yere sahip olan uzman sanat eğitmeni Gazi Selçuk yönetiminde ve genç sanatçı İlke Yılmaz eşliğindeki bir ekip eşlik ediyor.

Program hakkında

15 katılımcı ile sınırlandırılmış olan program,   7-12 yaş aralığına hitap ediyor.

Katılım ücreti: 180 TL (Yemek ve Malzeme dahil)

Her dönem, minimum 7 kişinin katılımı ile gerçekleşecek.

Rezervasyon için info@borusancontemporary.com adresine katılımcı adı-soyadı, yaşı ve velinin iletişim bilgilerini mail atılması yeterli olacak.

Başlangıç saati: 10.30

Öğle yemeği: 12.30 -13.20

Bitiş saati: 17.00

Yer: Borusan Contemporary Perili Köşk – Rumeli Hisarı Mah. Baltalimanı Hisar Cad. No:5 Perili Köşk 34470

 

Program

 

22-23 Haziran                Dijital Fotoğrafın Sırrı

29-30 Haziran                 Temel Sanat Teknikleri

06-07 Temmuz               Özgün Baskı

13-14 Temmuz               Kuklalarla Stop-Motion

20-21 Temmuz               Heykel Yapıyoruz

27-28 Temmuz               Fotoğraf Sanatçısı Oluyoruz

03-04 Ağustos                Baskı Sanatı ile İstanbul

17-18 Ağustos                Heykel ve Teknoloji

24-25 Ağustos                Gazeteden Heykeller

 

 

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN