Çocuklar klasik müzik ile buluştu

Çocuklar klasik müzik ile buluştu

612 views
0
PAYLAŞ

Terakki Vakfı Okullarının Sahne İstanbul işbirliği ile gerçekleştirdiği Çocuk Müzikalleri projesinin üçüncüsü “Bach Sihirli Müzik Kutusu” müzikali, Terakki Vakfı Kültür Merkezi’nde seyircisiyle buluştu.

 

Terakki Vakfı Okullarının Sahne İstanbul işbirliği ile gerçekleştirdiği Çocuk Müzikalleri projesinin üçüncüsü “Bach Sihirli Müzik Kutusu” müzikali, Terakki Vakfı Kültür Merkezi K1’de seyircisiyle buluştu.

Projenin ilk prodüksiyonlarından “Mozart ve Perileri”’ ile “Beethoven ve Düşler Ülkesi”  müzikallerinin küçük oyuncuları ve “Bach Sihirli Müzik Kutusu” oyuncuları galada bir araya geldi.

Kokteyl ile başlayan gala gecesinde, projenin süreçlerinin anlatıldığı “Müzikal Yolculuğu” adlı kısa film gösteriminin ardından çocuk müzikali “Bach Sihirli Müzik Kutusu” sergilendi.

Eski bir oyuncak dükkanına gizlice giren çocuklardan birinin, oyuncakların canlandığına inanmasını ve diğer arkadaşlarını da buna inandırmaya çalışmasını konu eden müzikal, çocukların yardımına koşan ve sihirli müzik kutusundan yayılan Bach ezgilerinden oluşuyor.

Müzikalin finalinden sonra Terakki Vakfı Okulları Müzik Bölümü Başkanı Aykut Yılmaz’ın sahneye davet ettiği TERAKKİ müzikal oyuncularına “katılım belgesi” ve “anı kristali” verildi.

Terakki Vakfı Okullarının çocukları klasik müzikle buluşturduğu ve bu alanda okul – prodüksiyon işbirliğinde gerçekleştirdiği ilk ve tek olan bu projede çocuklar, profesyonellerle aynı sahneyi paylaştı.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN