Ceren Necipoğlu burs sonuçları açıklandı

Ceren Necipoğlu burs sonuçları açıklandı

607 views
0
PAYLAŞ

İstanbul’da kurulan Arp Sanatı Derneği ve İsviçre’nin Uluslarararası Harpmasters Arp Akademisi işbirliği ile Ceren Necipoğlu adına verilecek bursu almaya hak kazanan isim açıklandı.  

Genç arpistlere destek vermeyi amaçlayan Arp Sanatı Derneği ve İsviçre Harpmasters Akademisi, arp sanatını seçen gençleri burs ile destekleyerek eğitimlerini sürdürmelerine olanak sağlayacak. Arpa gönül veren ve arp çalmayı seçen yeteneklerin  ustalıklarına göre seçildikleri eğitim bursu Arp Sanatı Derneği Kurucusu ve Başkanı Türkiye’nin Arp Sanatçısı Şirin Pancaroğlu öncülüğünde başlatıldı.

Ülkemizde profesyonel bir arp geleneği oluşturmayı ve arpı seçen genç yeteneklerin eğitimlerine destek olmayı amaçladıklarını söyleyen Şirin Pancaroğlu; standartları oldukça yüksek olan İsviçre’nin Harpmasters Akademisi işbirliği ile bu yaz ilk kez verilmeye başlanacak bursun, başvuran adaylar kadar kendilerini de heyecanlandırdığını belirtti. Pancaroğlu “Bize ilham veren ve kendisini genç arp sanatçılarının yetiştirilmesine adayan arkadaşımız Ceren Necipoğlu’nun ismiyle verdiğimiz bu bursu çok önemsiyoruz, bu burs ile Ceren’in ismini yaşatacağız” dedi.

İsviçre Harpmasters Akademisi Kurucusu ve Artistik Direktörü Irina Zingg, genç arp sanatçılarının eğitimleri için Arp Sanatı Derneği ile işbirliğinin önemli olduğunu söyledi. Geçtiğimiz yıllarda eğitimlerini sürdürebilmek için finansal kaynak arayışı içinde olan Türk arp sanatçılarına destek misyonu ile arayışa girdiklerini anlatan Zingg, Ceren Necipoğlu Burs Projesi ile bu fırsatı yakaladıklarını, arp performansında en mükemmeli ortaya koymak adına başlayan bu işbirliğinin kendilerine keyif ve onur verdiğini söyledi.

Arp sanatçısı Şirin Pancaroğlu, besteci Prof. Hasan Uçarsu ve müzik yazarı Kemal Küçük’ten oluşan seçici kurul, 15 Haziran’da Arp Sanatı Derneği Merkezinde düzenlenen ve 4 adayın katıldığı sınavın sonucunda Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı yeni mezunu Emel Çelik’in, Ceren Necipoğlu Bursunu almaya hak kazandığını açıkladı. Çelik, 17 Temmuz-3 Ağustos 2013  tarihleri arasında sekizincisi düzenlenecek olan İsviçre’deki Arp Ustaları Akademisi’ne devam edecek. Aynı sınavda Güneş Hızlılar yedek aday olarak seçildi. Türkiye’den arp sanatçılarının katılımı için her yıl tekrarlanacak burs Türk vatandaşı olan ve öğrenim gören tüm  arp sanatçılarına açık olacak.      

Bilgi için: www.arpsanatidernegi.com                   www.harpmasters.com

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN