‘Ayça Şen ile Ortaya Karışık’ bu hafta Darphane’de

‘Ayça Şen ile Ortaya Karışık’ bu hafta Darphane’de

639 views
0
PAYLAŞ

 

Sevilen radyo programcısı Ayça Şen’in hazırlayıp sunduğu “Ayça Şen ile Ortaya Karışık”, her çarşamba D-Smart’ta yayınlanmaya devam ediyor. Ayça Şen, meslekleri kendi tarzıyla yeniden keşfettiği programın 20. bölümünde, bozuk paranın öyküsünü anlatıyor. “Ayça Şen ile Ortaya Karışık”, 19 Haziran Çarşamba saat 23.00’da D-Smart 20. Kanal Max Smart ve Max Smart HD’de.

 Still0610_00005

Türkiye’nin önde gelen dijital yayın platformlarından D-Smart’ın sevilen programı “Ayça Şen ile Ortaya Karışık”, mesleklerin bilinmeyen yönlerini gün ışığına çıkarmaya devam ediyor. 19 Haziran Çarşamba saat 23.00’da D-Smart 20. Kanal Max Smart ve Max Smart HD’de yayınlanacak programın 20. bölümünde, radyonun eğlenceli ve renkli seslerinden Ayça Şen, mesleklerin gizli dünyasındaki macerasını sürdürüyor. Her gün karşılaştığımız ama üzerinde düşünmediğimiz olaylar, hayatlar… “Ayça Şen ile Ortaya Karışık”, çok bilinen mesleklerin hiç bilinmeyen yönlerini araştırıyor.

Ayça Şen bin bir çeşit metalin ceplerimizde “para”lanışını aydınlatıyor!

“Ayça Şen ile Ortaya Karışık” 19 Haziran Çarşamba yayınlanacak olan 20. bölümünde bu kez kapalı kapılar ardından ekrana geliyor. Nereden mi? Bozuk para dediğimiz demir paranın üretildiği tek merkez olan Darphane’den… Doğru ismiyle “madeni ufaklık para” nasıl üretiliyor? Farklı metaller nasıl para haline geliyor, hangi işlemlerden geçiyor? Bir de madalya ve madalyonlar var ki, bunlar da sadece Darphane’de üretiliyor. Ayça Şen bütün bu soruların cevabını bulmak için kapalı kapıları aralıyor, Darphane’ye giriyor, Darphane Genel Müdürü’ne soruyor soruşturuyor, ortaya karıştırıyor ve cevaplarını izleyici ile paylaşıyor.

Sunuculuğunu Ayça Şen’in yaptığı programın yapımcılığını Ahmet Sönmez, yönetmenliğini ise Sevcan Tıknas üstleniyor. “Ayça Şen İle Ortaya Karışık”, her çarşamba saat 23.00’da D-Smart 20. Kanal Max Smart ve Max Smart HD’de ekrana geliyor. Kaçıranlar ya da tekrar seyretmek isteyenler ise programı her pazar saat 18.30’da yine aynı kanalda izleyebilir.

Program                                                                    Tarih                       Saat                           Kanal               

Ayça Şen ile Ortaya Karışık (20. Bölüm)       19 Haziran 2013          23.00                  Max Smart / HD

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN