Ankaralıları Erzurum’a götüren mekan

Ankaralıları Erzurum’a götüren mekan

542 views
0
PAYLAŞ

Ankara’nın gözde yaşam merkezlerinden Moda City bünyesindeki Dadaşoğlu Oltu Cağ Kebabı, hizmete girdi.

DSC_0088_800x531

Yurt genelinden gelen yüzbinlerce kişinin yeni memleketi olan Başkent, yöresel tatları arayanlara her geçen gün sayıları artan yeme içme mekanlarına da ev sahipliği yapıyor.

Ankara’da Çayyolu ile Yaşamkent arasında bulunan Moda City’deki yaşam sokağı, birbiri ardına açılan bistro, kafe, restoranlarla hareketleniyor.

Aynı mekanda bulunan her biri diğerinden farklı N’evo Studios otel konsepti ile de kent dışından gelenlere ev sahipliği yapan Moda City’in son halkası Dadaşoğlu Oltu Cağ Kebabı oldu.

Dadaşoğlu Oltu Cağ Kebabı sahibi Serkan Dadaşoğlu, kısa süre önce hizmete girmelerine karşın Ankara’da bu konuda çok büyük bir açığı kapattıklarını fark ettiklerini söyledi.

 

-“Erzurum’u koklatmak istedik”-

 

Açtıkları mekanın birebir Oltu’yu, Erzurum’u yansıttığını anlatan Dadaşoğlu, şunları söyledi:

“Yaklaşık 60 kişiyi aynı anda ağırlayabildiğimiz Dadaşoğlu Oltu Cağ Kebabı’nın tüm ustaları Oltu’dan geldi. Etin lezzetinden sunuma kadar hiçbir detayı atlamadık. Burada Erzurum’u koklatmak istedik. Cağ kebabımız Oltu’da olduğu gibi odun ateşinde özel marine ve erkek kuzu eti ile hazırlanıyor. Pidemiz taş fırında Oltu usulü pişiriliyor. Tatlı ve çok iri kuru soğanın yanında işlenmemiş dağ kekiği, özel pul biber, bize has ayran sunumu yapıyoruz. Ardından ikram ettiğimiz çayı kıtlama şeker ile sunarken, Türk kahvesini özel seremoni ile yanında dut kurusu, lokum, ceviz eşliğinde getiriyoruz.”

 

-Bir kişi 17 şiş birden yedi-

 

Dadaşoğlu, restoranlarındaki fotoğraflar kadar yöre müziklerinin de konuklarını Erzurum’a götürmeye katkı sağladığını ifade ederek, “Finali Erzurum’dan getirdiğimiz ve burada pişirdiğimiz orijinal kaymaklı burma kadayıf ile yapıyoruz. Kebabımız o kadar tuttu ki geçen hafta bir konuğumuz öğle yemeğinde 17şiş cağ kebabı birden yedi” dedi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN