Wyndham Istanbul Kalamış Marina Richard Mitchell’i ağırladı

Wyndham Istanbul Kalamış Marina Richard Mitchell’i ağırladı

676 views
0
PAYLAŞ

Gazze’de Pediatrik Kalp Hastalıkları Ünitesini kurmak için farkındalık yaratmayı ve yardım toplamayı hedefleyen 56 yaşındaki Richard Mitchell Filistinli Çocuklara Yardım Fonu ( PCRF ) gönüllüsü. “İyileşen Kalpler” (Healing Hearts Journey)  projesi için geçtiğimiz Nisan ayında Dubai’den yola çıkan Mitchell 3 gün boyunca Wyndham Istanbul Kalamış Marina’da kaldı.

richard mitchell

Bir motor tutkunu olan ve daha önce Birleşik Arap Emirlikleri’nde 2,200 Motosiklet Ralli Yarışı’nda bütün çölü baştan sona geçerek rekor kıran Mitchell bu kez çocuklar için yollarda.

Richard Mitchell yolculuğa başlama hikâyesini şöyle anlatıyor; “Bu yolcuğa başlamam, televizyonda gördüğüm masum çocukların adaletsizliğe uğramalarına şahit olmam ve hayatımın onlara bir şekilde yardım edebileceğim düşüncesinin kesişmesiyle başladı. Doğru bir görevi benimsemiş güvenilir bir yardım kuruluşu için araştırma yapmaya başladım ve Filistinli Çocuklara Yardım Fonu (PCRF) ile karşılaşınca oldukça etkilendim. Ben de böyle etkili ve güvenilir bir fonun gönüllüsü olmak istedim. Yaptığım araştırmalar sonucu Gazze’de çocuklar için hiçbir kalp hastalıkları uzmanı bulunmadığını öğrendim. Bu yüzden her yıl 300’den fazla bebek kalp rahatsızlığıyla dünyaya geliyor. Bu durumu değiştirmek için Pediatrik Kalp Hastalıkları Ünitesi kurmak gerekiyor. Bizim de amacımız Gazze’de bu üniteyi kurmak için yardım toplamak.”

“EN RAHAT ETTİĞİM ÜLKE TÜRKİYE OLDU”

Uzmanlık gerektiren ameliyatları kendi ülkelerinde gerçekleştirilemeyen her çocuğu belirlemek ve tedavi etmek amacıyla kurulan PCR Fonu gönüllüsü Richard Mitchell, 90 günde 30 ülkeyi gezecek. Dubai’den başlayan yolculuğu, İran, Azerbaycan, Gürcistan, Ermenistan, Türkiye, Yunanistan, Balkanlar, Orta ve Güney Avrupa, Kuzey Avrupa ve son olarak kendi ülkesi olan İngiltere’de bitecek. İstanbul’da da Wyndham İstanbul Kalamış Marina’da üç gün kalan Mitchell, Türkiye’de yaşadıklarını şöyle anlatıyor:“Güzel Türkiye’de 2,700 km. boyunca yaptığım bütün yolcuğum harikaydı. Yolcuğum boyunca hiçbir ülkede karşılaşmadığım kadar sıcakkanlı ve misafirperver insanlarla karşılaştım. Dil güçlüklerine rağmen, motosikletimi tamir ettirebildim ve motosiklet servisinin sahibi benden para kabul etmedi. Durakladığım her yerde çay ikram edildi. Bir kamyon şoförü, kendi işini bırakıp bana bir saat boyunca yardım etti, bir restoranda ücretsiz olarak yemek ikram edildi. Eğer gördüğüm muhteşem yerleri ve deneyimleri eklersek, gezemediğim dört ülkeyi unutturdu.” Yolculuğa çıkmadan önce 10 kilo verdiğini söyleyen Richard Mitchell, motosikletinin toplam yüklerle olan ağırlığının da 350 kilo olduğunu söylüyor. Hem rahat yolculuk edebilmesi için hem de sağlıklı olması için kilo vermesinin gerekli olduğunun altını çiziyor.

İki hafta boyunca Türkiye’de kalan Mitchell, Türkiye’nin ve Türk insanının misafirperver, yardımsever olduklarını anlatıyor ve ekliyor: “ Truva atının bulunduğu şehirden, Assos’a büyük savaşın yapıldığı yere, Bergama’da Athena tapınağından, Antik Anadolu’da İskender’in ayak izlerinin bulunduğu Başkent ve Efes gibi bir çok yerde bulundum. Kleopatra’nın gençliğini yeniden kazandığı pınardan, Hierapolis’teki antik havuza girdim. Kapadokya’daki ve Karadeniz kıyısındaki muhteşem doğa güzelliklerini gördüm.

Bu zamana kadar; yağmura, doluya tutulmaktan; kaybolmaya, sadece yayalara ayrılmış yola kadar gidip sonra vadiden geriye dönmeye, motosikletten düşmeye kadar birçok macera yaşadım. Geçtiğim her yerde insanlara ne yaptığı ve niçin yaptığımı anlattım. Amacımı anlattığım insanlar bana yardımcı olmak için bağışta bulundular. Bunların hepsi ilk iki haftada oldu.”

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN