Tatlı Cadı Lili: Mandolan’a Yolculuk

Tatlı Cadı Lili: Mandolan’a Yolculuk

1.267 views
0
PAYLAŞ

Almanya’da 1.2 milyon seyirciye ulaşan Tatlı Cadı Lili devam ediyor. Serinin ikinci filmi Tatlı Cadı Lili: Mandolan’a Yolculukta küçük kızın maceraları seyirciyle buluşmaya devam edecek.

130-jpg05022013085432

Tatlı Cadı Lili-Mandolan’a Yolculuk serinin önceki filminde de olduğu gibi  yapıtları dünya çapında 25 milyon adet basılmış başarılı yazar KNISTER’in popüler çocuk kitaplarına dayanıyor. Egzotik bir arka planda geçen büyülü hikâyenin senaryosunu Bettine ve Achim von Borries kardeşler yazmış.(MULLEWAPP-ARKADAŞLARIN BÜYÜK SİNEMA MACERASI). Rejisini Avusturya’lı film yapımcısı Harald Sicheritz ‘in(POPPITZ, HINTERHOLZ 8) üstlendiği filmde, genç yıldız Alina Freund Cadı Lili, Anja Kling Lili’nin annesi, Pilar Bardem ise Surulanda rolünde yeniden karşımıza çıkıyorlar. Öte yandan sistemle animasyonu yapılan Ejderha Hektor’u sesini değiştirerek birden fazla kez seslendiren Michael Mittermaier, bu defa da kendi diyaloglarının yazarı olarak filmde yer alıyor.

   Filmin Konusu:

Lili Almanya’daki evinde yaşamaktadır. Annesi, küçük cadıyı erkek kardeşi Leon ile oyun oynamakla görevlendirmiştir. Bunun üzerine Lili, Sihir Kitabı’nı eline alır ve kardeşiyle oynaması için arkadaşlarını çağırır. Artık Lili daha önemli, meselelerle ilgilenebilecektir.  Tatlı Cadı, uzaktaki Mandolan Krallığı’ndan gizemli bir mektup almıştır. Mektupta Büyük Vezir Guliman acilen yardım rica etmektedir. Lili sihirli sözlerle Guliman’ın üzerinde garip bir lanet bulunan tahta çıkmasını ve Mandolan’a egemen olmasını sağlamalıdır.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN