Sanatçı Kainat Barkan P.’nin resim sergisi Borsa İstanbul’da

Sanatçı Kainat Barkan P.’nin resim sergisi Borsa İstanbul’da

1.598 views
0
PAYLAŞ

Yurt içi ve yurt dışında çok sayıda sergi, fuar ve festivale katılan, birçok ödül kazanan Kainat Barkan P., “Yaşamımın Olgusu Renkler ve Resimler” adlı kişisel sergisini 9 Mayıs’ta Borsa İstanbul’da açıyor.

 görsel (1)

Sanatçı Kainat Barkan P.’nin, Borsa İstanbul Fuayesi’nde 9 Mayıs Perşembe günü, saat 16.00’da açılacak “Yaşamımın Olgusu Renkler ve Resimler’’ sergisi,   31 Mayıs’a kadar hafta içi her gün 09.30-17.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Kainat Barkan P. eserlerinde, doğadan aldığı ilhamla  “doğaya yakın ama kopya olmayan, kendi ağaçları, kendi evleri, kendi ovaları, kendi denizleri, kendi rüzgârlarını” resmediyor.

görsel (3)

Eskişehir’de 1937 yılında doğan sanatçı, İDGSA Resim Bölümü’nden 1960 yılında mezun oldu. Üniversitede Halil Dikmen, Prof. Zeki Faik İzer gibi usta hocalarla çalıştı. Daha sonra teknik, reklam ve dekor işleri yapmaya başladı, çeşitli liselerde resim ve sanat tarihi öğretmenliği, şehir tiyatrolarında realizatör ve sanat danışmanlığı gibi görevlerde bulundu. Çeşitli kurumlara sanat danışmanlığı yaptı.

Bugüne kadar 53 kişisel sergi açan, yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda sergi, fuar ve festivale katılan, birçok ödül kazanan Kainat Barkan P.’nin eserleri, bakanlıkların, müzelerin, bankaların, çeşitli kurumların ve kişilerin özel koleksiyonlarında yer alıyor. Birçok kurum ve kuruluştan çok sayıda ödülü bulunan Sanatçı halen yaşamını ve çalışmalarını İstanbul Bebek’teki atölyesinde sürdürüyor.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN