Ortak dil müzik

Ortak dil müzik

503 views
0
PAYLAŞ

Terakki Vakfı Özel Şişli Terakki Lisesi 27 – 31 Mayıs tarihlerinde bir  Comenius çok taraflı okul ortaklığı projesi olan “Feel the Music of Europe” projesinin finaline ev sahipliği yapıyor.

Avrupa Birliği’nin önem verdiği ve sürekli desteklediği Comenius projelerinden biri  olan “Feel the Music of Europe”; konuşulan farklı dilleri, işaret dillerini ve tüm iletişim engellerini ortak dil olan müzik ile aşarak farklılıkları ortadan kaldıran ve bu konuda öğrencileri bilinçlendirip daha geniş bir vizyona sahip olmalarını sağlayan iki yıllık bir proje.

Bu projeyle İspanya’dan bir konservatuar (Conservatorio Profesional de Música Jerónimo Meseguer), Hollanda’dan bir devlet okulu (Dockinga College Vmbo-GT), Çek Cumhuriyeti’nden ise hem bir işitme engelliler okulu (Skola Vymola) hem de projenin koordinatörü olan okul ve Türkiyeden Özel Şişli Terakki Lisesi bir araya geliyor.

Mayıs ayı sonundaki final toplantısında projeye katılan tüm okullar önceki ziyaretlerin sunumlarını yapacaklar; her ülke kendi performansını sergileyecek. Son olarak Terakkili öğrencilerle  bu projeye katılan diğer okulların öğrencilerinin katkılarıyla oluşan “Feel the Music of Europe” isimli şarkılarını müzik eşliğinde artistik işaret dilini kullanarak sahneleyecekler.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN