Meksika’nın suç dünyasına bir kadının gözüyle bakan ‘Mıss Bala’ Tv’de ilk...

Meksika’nın suç dünyasına bir kadının gözüyle bakan ‘Mıss Bala’ Tv’de ilk kez D-Smart’ta

1.307 views
0
PAYLAŞ

Övgü toplayan çekimleri ve etkileyici senaryosuyla devlet, polis ve uyuşturucu çeteleri arasındaki ilişkiyi irdeleyen “Miss Bala”, 2011 Cannes Film Festivali’nde dünya prömiyeri yapmıştı. Seyircilerden ve eleştirmenlerden yüksek not alan film, 12 Mayıs Pazar saat 21.30’da TV’de ilk kez ve sadece D-Smart 3. Kanal Smart SineFest’te izlenebilecek.

 miss-bala-afis

Türkiye’nin önde gelen dijital yayın platformlarından D-Smart, izleyicilerine sinemanın seçkin örneklerini TV’de ilk ayrıcalığıyla sunmaya devam ediyor.

2011 Cannes Film Festivali’nde dünya prömiyeri yapılan ve Toronto, Helsinki ve New York Film Festivali gibi pek çok organizasyon gezen film, Meksikalı yönetmen Gerardo Naranjo’nun son çalışması. Senaryoda ise yönetmenle birlikte Mauricio Katz’ın da imzası var. Filmin başrollerini ise Stephanie Sigman, Noe Hernandez ve Irene Azuela paylaşıyor.

 

Uyuşturucu dünyasının göbeğine düşen güzel bir kadın

Meksikalı genç ve güzel Laura Guerrero, hayattaki en büyük ideali güzellik yarışmasını kazanmak olan hırslı bir kadındır. Tesadüf eseri bir gece kulübünde narkotik polislerince işlenen bir katliama tanık olunca, kendisini beklenmedik bir kavşak noktasında bulur. Hayallerine ulaşmanın yegane yolu bir uyuşturucu şebekesiyle işbirliği yapmaktır. Böylece Laura, ne olduğunu anlayamadan devletin, polisin ve Meksika uyuşturucu şebekesinin oluşturduğu acımasız bir suç dünyasında piyon haline gelir.

 

Film                                                      Tarih                                    Saat                                       Kanal                   

Miss Bala (TV’de ilk kez)         12 Mayıs  2013                      21.30                         Smart SineFest

 

 

“Miss Bala” – Künye

 

Yönetmen:  Gerardo Naranjo

Oyuncular:    Stephanie SigmanIrene AzuelaJose Yenque

Yapım Yılı: 2011

Tür: Dram-Gerilim

Konu: Laura Guerrero Meksikalı genç, güzel ve hırslı bir kadındır. Hayattaki en büyük ideali ise güzellik yarışmasında birinci gelmektir. Tesadüf eseri bir gece kulübünde narkotik polislerince işlenen bir katliama tanık olunca, hayallerine ulaşmasının yegane yolunun uyuşturucu şebekesiyle işbirliği yapmaktan geçtiğini anlar.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN