İsmek’in usta öğrencileri “Müziğin Anahtarı” sergisi ile sahnede

İsmek’in usta öğrencileri “Müziğin Anahtarı” sergisi ile sahnede

926 views
0
PAYLAŞ

27.05.2013 Pazartesi, Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde İsmek’in usta öğrencileri sahne aldı. Bu yıl ilk kez açılan resim bölümünün ustalık sınıfı emektarları, usta öğreticileri Filiz Denizer ve Selma Cınbaroğlu’nın kılavuzluğunda yaptıkları çalışmaları sergilemenin mutluluğunu yaşıyorlar.

ismek resim sergisi2

Bebeklikten erişkinliğe kadar ninniler, türküler, şarkılar, kimi zaman coşkulu, kimi zaman hüzünlü ezgiler, insanla beraber büyür, değişir ve gelişir. Bebeğin merakı ve heyecanı, çocuğun coşkusu, gençliğin asiliği, orta yaşın olgunluğu, yaşlının dinginliği ile müzik tüm evreleriyle resmedilir. İşte bu sergi, insanın bu renkli yolculuğunu kapsamaktadır.

Bu sergiyle İsmek’in resim dalında ulaştığı sanatsal boyut “müziği görmek, resmi duymak” teması ile sunulmaktadır. Usta eğitmen Filiz Denizer ve Selma Cınbaroğlu’nun önderliğinde oluşturulan bu sergide iki sanat dalı; resim ve müzik harmanlanmıştır. Yaşamın tüm duygularının müzik ve resimle dışavurumunun anlatımını içeren sergi, 3.Haziran.2013’e kadar ziyaret edilebilir.

Yer: Bağlarbaşı Kültür Merkezi

Tarih: 27 Nisan- 3 Haziran

Adres:  Selamiali Mah., Gazi Cd No:22, Bağlarbaşı/İstanbul

Tel: (0216) 391 41 67

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN