İrlanda müzik ve kültür festivali’nin açılış konserleri Roxy’de!

İrlanda müzik ve kültür festivali’nin açılış konserleri Roxy’de!

657 views
0
PAYLAŞ

Keltler geliyor….İrlanda’dan gelen müzisyenlerimizle artık Celtic Sounds Festival’imizin açılışına hazırız.İrlandalı müzisyenler, 31 Mayıs Cuma gecesi Roxy’de ilk konserlerini verecekler. İrlanda’nın önde gelen müzisyenleri Cathy Jordan(vokal,gitar,bones) ) Eoin Dillon ( uilleann pipes, whistles) Seanan Brennan (bozouki, gitar) and Rick Epping (harmonika, concertina) bizlerle birlikte olacaklar.Sahneyi en iyi Irlanda yerel müzikleriyle kaplıyacaklar.Müzik sizi ahengiyle aynı anda dans ettirecek,güldürecek ve birazcık ağlatacak.
poster (2)_424x600
Karadeniz bölgesinden ortalığı biraz daha ateşlendirmek için Karadeniz dansçıları iki ülke arasındaki kültürü birleştirmek için Roxy’nin sezonun son etkinlik gecesinde bizlerle birlikte olacaklar.

Türkiye’den sahneye çıkacak birkaç gruplarımız daha var.Hadarar ve Aksi gruplarımız Corrs’tan Pogues’a kadar büyüleyici müziklerini sergileyecekler.Istanbul’un yıl içerisindeki benzersiz müzik festivalini sakın KAÇIRMAYIN!

İletişim:
tel. 0539 226 2868 ;0538 951 54 11; turkeykate@gmail.com; merteksoz@gmail.com

Kapıda bilet satışı olacaktır.
Biletler: 35 TL
Öğrenciler için: 25 TL

 

MÜZİSYENLER HAKKINDA

 

CATHY JORDAN – (Vokaller, bodhran)

Roscommon doğumlu Cathy Jordan 22 yıldan fazla bir süredir geleneksel müzik yapan Dervish grubuyla şarkı söylüyor. Kendi kendine gitar, bouzoki, bodhran ve bones çalmayı öğrenen şarkıcı 40’a yakın ülkede Dervish’in vokalisti olarak yüzlerce konser verdi. Çin Seddi’nde ve Rock in Rio’da 250.000 kişiye seslendikleri konserler akıllardan silinmedi.

 

EOIN DILLON – (Uillean Kavalı, Tin Whistle, Low Whistle, Vokaller)

Dünyanın ilk kaval psikoloğu olan Eoin, Kila grubunun kurucularından. Sanatkar bir marangoz olan Eoin, uzun bir dönem Tory Adası’nda hem tahta işlemeciliği dersleri verdi hem de Kaval ustası Cillian Obriain’in yanında çıraklık yaptığı dönemlerde kendi Uileann Kavalları setini tasarladı. Eoin ülke çapında dört bir yerde sahne aldı ve Hector Zazu, Manus Lunny ve Jane Sibery gibi usta sanatçılarla ortak çalışmalar yaptı. Kila’nın yer aldığı bütün film ve tiyatro müziklerinde yeteneğini konuşturdu.

 

RICK EPPING – (Mızıka, concertina, banjo, çene arpı)

Rick Epping, aslen Kaliforniya’lı olmasına rağmen Sligo’da yaşıyor ve 40 yıldır ABD ve İrlanda arasında müzik mekiği dokuyor. İrlanda usulü mızıka çalan Rick, Bluegrass’ın kurucusu Bill Monroe, Texas’lı bluesçu Mance Lipscomb ve İrlandalı efsanevi akordiyonist Joe Cooley gibi müzik dehalarıyla çalışıyor. Dervish, Sean Keane ve Frankie Gavin ile turnelere çıktı ve biri Frankie Gavin ve Tim Edey ile, diğeri Dervish’in elemanları Cathy Jordan ve Seamie O’Dowd ile kurdukları grup The Unwanted için iki albüm çıkardı.

 

SEANEN BRENNAN – (Gitar)

Seanan’ın doğum yeri İrlanda’nın en güzel yerlerinden biri olarak kabul edilen Rossknowla. Rainbow grubunun gitaristi Richie Blackmore’a hayranlığı sonucunda 12 yaşındayken gitar çalmaya başlayan Seanan, gitarla yetinmeyip mandolinle devam etti ve şimdi yetenekli parmakları her türlü telli enstrümanı konuşturuyor. Hem ritm hem de lead gitardaki yeteneği sayesinde Kila grubundaki rolü vazgeçilmez. Seanen, her türlü müziği çalabilme konusundaki başarısıyla Kila için bir define. Bir keresinde 24 saatlik bir yardım konserinde “Shoo the Donkey”yi bile çalmışlığı var!

 

 

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN