Halit Çelenk’le Bir Gün

Halit Çelenk’le Bir Gün

559 views
0
PAYLAŞ

“Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit”in bu haftaki konuğu Denizlerin avukatı Halit Çelenk.

           

Beşiktaş Belediyesi’nin Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Belgesel Sinemacılar Birliği ile birlikte düzenlediği “Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit” etkinliğinde 8 Mayıs 2013 Çarşamba günü, saat 19:00’da Levent Kültür Merkezi’nde yönetmenliğini Ender Yeşildağ’ın yaptığı “Halit Çelenk’le Bir Gün” isimli belgesel gösteriliyor.

 

“Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit”te 15 Mayıs 2013 Çarşamba günü yönetmenliğini Ümit Kıvanç’ın yaptığı “Ağlama Anne Güzel Yerdeyim” belgeseliyle devam edecek.

 

 8 Mayıs 2013, 19:00

HALİT ÇELENK İLE BİR GÜN 

Türkiye / 2006 / 66’ / Renkli / Türkçe

Yönetmen: Ender Yeşildağ

 

Belgesel hakkında

Halit Çelenk: “Ben bir savunmanım. Güzel insanları savundum. Halkını seven, onların ‘bir orman gibi kardeşçesine’ yaşaması için gencecik yaşamlarını veren insanları… Ben bu güzel insanları savunarak, onlarla beraber, insan sevgisini, barış dolu, özgür ve mutlu bir dünyayı savundum. Bu güzel insanları seviyorum. Bir yaşam bu sevgiyle geçti. Kendilerini tüm insanlığa adayanlara bir yaşam vermek çok mu?”

 

Aralarında Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının da bulunduğu birçok “güzel insanın” savunmanlığını üstlenen; yakın tarihimizin önemli olaylarının tanığı, sanığı, müdahili olmuş Halit Çelenk ile yapılan röportajın, kurgulanarak görselleştirme çabasıyla oluşan bu filmde her başlık ayrı birer belgeselin konusu olabileceğinden, kısa açıklamalarla ve esasen Halit Çelenk’in anlatımlarına dayanarak bir aktarım yapılıyor.

 

 

 

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN