Çocuklar hayat provalarını mutfakta yapıyorlar

Çocuklar hayat provalarını mutfakta yapıyorlar

1.045 views
0
PAYLAŞ

 

Selen Pastaevi kurucularından Selen Türer belirli dönemlerde çocuklar için düzenlenen yemek ile ilgili performans çalışmalarının çocuklar için eğlenceli olduğu kadar yararlı olduğunu da söylüyor.

Cupcake_1Yetişkinler için dünya mutfaklarındaki yemeklerden tutun da, pasta yapımına kadar pek çok kurs ve eğitim bulunuyor. Çocuklar için ise bu konu henüz çok yeni… Çocukların anneleriyle katıldıkları pasta ve cupcake eğitimleri düzenleyen Selen Pastaevi’nin kurucularından Selen Türer, çocuklarla çalışmanın, yetişkinlerle olduğundan çok daha farklı ve yaratıcı olduğunu belirtiyor.

Seçim Yapıp Sorumluluk Alıyorlar

Çocukların çalışmalarda,  farklı malzemeleri tanıdığını ve onların tatlarını ayırt ederek, hangisinin hangisiyle daha uyumlu olacağını gördüğüne değinen Selen Türer, “ Kendi kararlarını vererek, yarattıkları lezzetlerin sorumluluğunu alıyorlar. Tıpkı gerçek hayatta seçimler yapmak ve onların sorumluluğunu almak gibi… “ diyor.

Anneyle Kek Yapmak Başka…

Selen Pastaevinde düzenlenen performanslarda anneler ve çocukların beraber çalıştıklarına da değinen Selen Türer,  bu çalışmaların anneler ile çocukları daha da yakınlaştırdığını,  beraber yaptıkları pastanın ya da kurabiyenin tadına bakmanın özel bir paylaşım olduğunu söylüyor.

Cupcake_3Kendi Yaptıklarını İkram Ediyorlar

Firma olarak, özel günler için pastalar, kurabiyeler ve cupcakeler yaptıklarını söyleyen Selen Türer,

Müşterilerimizden gelen siparişlere göre farklı büyüklük ve ölçülerde çalışmalar yapıyoruz. Bunların hepsi için olmasa da bazılarında müşterilerimiz, yapım aşamasında bize katılabiliyor, kendi pastalarını yapabiliyorlar. Özellikle çocuklar, kendi doğum günleri için hazırlanan cupcakelere yardım etmeyi seviyorlar. Doğum günlerinde kendi elleriyle süsledikleri kekleri arkadaşlarına keyifle ve gururla ikram ediyorlar “ diyor.

Selen Pastaevi özel performans çalışmalarının dışında müşterilerine; cupcake, kurabiye, pasta gibi pek çok çeşit sunuyor.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN