Borusan Contemporary’de ‘Segment #3’ Sergisi 1 Eylül’e kadar uzatıldı

Borusan Contemporary’de ‘Segment #3’ Sergisi 1 Eylül’e kadar uzatıldı

655 views
0
PAYLAŞ

Borusan Contemporary’de 24 Kasım 2012’de sanatseverlerin ziyaretine açılan ve 26 Mayıs 2013’te sonlanması planlanan ‘SEGMENT #3’ sergisi yoğun istek üzerine uzatıldı. 1 Eylül 2013 tarihine kadar açık kalacak ‘SEGMENT #3’ sergisinde, Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndaki sıra dışı eserlerden seçkiler sunuluyor. 25 Mayıs tarihinde ise François Morellet sergisi bitecek ve Spot On #5 kapsamında Bengü Karaduman’ın sergisi izlenebilecek.

cistern courtesy of Waterhouse & Dodd Gallery (1)Borusan Contemporary’de, Borusan Koleksiyonu’ndaki yüze yakın sıra dışı eseri sanatseverlerle buluşturan SEGMENT #3 sergisi uzatıldı. Daha önce son ziyaret tarihi 26 Mayıs olarak belirlenmiş olan SEGMENT #3 sergisi, 1 Eylül 2013 tarihine kadar ziyaret edilebilecek. Karar, sergiye büyük ilgi gösteren sanatseverlerden gelen talep ardından alındı. Bu arada, 25 Mayıs itibariyle sona erecek olan François Morellet sergisinin yerini ise Spot On #5 kapsamında Bengü Karaduman’ın “Gezegenler Bir İple Bağlıymış Bu Ağaca” isimli sergisi alacak.

Borusan Koleksiyonu’ndaki sıra dışı eserler SEGMENT # 3 sergisinde

Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’nda yer alan eserleri, Perili Köşk’ün farklı katlarında değişik yorumlarla izleyicilere sunan Segment sergilerinin üçüncüsünde, sanatseverleri oldukça ilginç çalışmalar karşılıyor. Sergide 40’tan fazla sanatçının yüze yakın çalışması sergileniyor. Küratörlüğünü Dr. Necmi Sönmez’in üstlendiği sergide, Liam Gillick, Eelco Brand, Hannu Karjalainen, Chen Jiagang, Evrim Kavcar, Nejat Satı, Lale Delibaş ve Nuri Bilge Ceylan başta olmak üzere farklı kuşaklara ve kültürlere ait sanatçıların farklı tekniklerle gerçekleştirdikleri çalışmalar yer alıyor.

Uluslararası güncel sanatın deneysel eğilimlerine yer verilen SEGMENT #3 sergisi, Perili Köşk’ün mekânsal özelliklerini de sergilemenin organik bir parçası haline getiriyor. Böylece izleyicilere güncel sanatın kavramsal yaklaşımlarını bir arada görme imkânı sunuyor. Bu sunum çerçevesinde çalışmaları gösterilen sanatçılar, izleyicileri sosyal, ekonomik ve güncel yaşama ait olgularla baş başa bırakıyor.

“Gezegenler Bir İple Bağlıymış Bu Ağaca”

Borusan Contemporary’nin 3. ve 4. katlarında, 25 Mayıs 2013 Cumartesi gününden itibaren Spot On #5 kapsamında Bengü Karaduman’ın “Gezegenler Bir İple Bağlıymış Bu Ağaca” isimli sergisi gezilebilecek.  

Geliştirdiği disiplinlerarası projelerle dikkati çeken genç sanatçı Bengü Karaduman, sergisinde, farklı mekânlar için ürettiği yeni çalışmalarıyla, izleyicileri kelimenin tam anlamıyla görsel bir yolculuğa davet ediyor.  Karaduman, bazı çalışmalarını Borusan çalışanlarının katkısıyla gerçekleştirdi. Çalışmalarında, yıldızlar, gökyüzü ve başka dünyalar ile kendi tasarladığı şaman büyücüler vasıtasıyla diyalog kurmayı hedefliyor. Sanatçı izleyicileri kelimelerle anlatılması oldukça zor olan “doğa ile bütün olma“ ana fikri etrafında özetlenebilecek bir sergi kurgusunun içine çekiyor.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN