Balayı tatili için Maldivler hayal ediliyor, en çok İtalya’ya gidiliyor

Balayı tatili için Maldivler hayal ediliyor, en çok İtalya’ya gidiliyor

1.355 views
0
PAYLAŞ

Günümüzde neredeyse tüm çiftler, balayı tatili için Maldivler’e gitmeyi hayal ediyorlar. Fakat Tatilsepeti.com’un araştırmasına göre, balayı rezervasyonlarına bakıldığında en çok talebin sırasıyla İtalya, Fransa, Prag, Viyana, Budapeşte ve Pattaya&Phuket’e olduğu görülüyor. Tatilsepeti.com Yönetici Ortağı Kaan Karayal, pek çok çiftin hayali olan Maldivler’in yüksek harcama tutarı nedeniyle daha az tercih edildiğini, Maldivler’e benzer bir lokasyon olan Pattaya&Phuket’in ise daha ekonomik olması nedeniyle son yılların favori balayı destinasyonlarından olduğunu belirtti.

Maldiv3_800x486

Tatilsepeti.com, balayı tatilleri ile ilgili olarak yaptığı araştırmayla ilgi çekici sonuçlara ulaştı. Tatilsepeti.com’un yaptığı araştırmaya göre, yurtdışında balayı tatili için en çok gidilmek istenen yer Maldivler olurken, liste sırasıyla Paris, Phuket, Yunan Adaları, İtalya, Sharm El Sheikh, Dubrovnik ve Küba olarak devam etti. Satış rakamlarına bakıldığında ise bu durum farklılık gösteriyor. Tatilsepeti.com Yönetici Ortağı Kaan Karayal, 2013 yılı başından itibaren yapılan balayı rezervasyonlarına bakıldığında en çok talebin sırasıyla İtalya, Fransa, Prag, Viyana, Budapeşte, Pattaya&Phuket’e olduğunu söyledi.
 

Balayı için 1 haftalık Uzak Doğu tatili kişi başı ortalama 5000 TL

Tatilsepeti.com Yönetici Ortağı Kaan Karayal, konuyla ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Pek çok çiftin hayali olan Maldivler yüksek harcama tutarı nedeniyle daha az tercih edilirken, Maldivler’e benzer bir lokasyon olan Pattaya&Phuket daha ekonomik olması nedeniyle son yıllarda çok sık tercih ediliyor. Roma ve Paris turları ise klasik olmalarına rağmen hala balayı çiftlerinin gözdesi olmayı sürdürüyor. Yurtiçi tercihlerde ise satın alma aşamasına gelindiğinde özellikle otellerin çeşitliliği ve balayı çiftlerine özel sunduğu hizmetler ön plana çıkıyor. Balayı çiftlerinin yurtiçindeki tercih ettiği bölgeler ise Bodrum, Kemer, Belek ve Side olarak sıralanıyor. 1 haftalık balayı tatilinin ortalama harcama tutarına bakıldığında Uzak Doğu ve Amerika tatili kişi başı ortalama 5.000 TL, Avrupa 3.800 TL civarında olurken, yurtiçinde ise bu rakam ortalama 2.300 TL olarak düşünülebilir. Balayı çiftleri genellikle 1 haftalık tatilleri tercih ediyor.”

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN