atölyesade’de Mayıs ve Haziran dopdolu geçiyor

atölyesade’de Mayıs ve Haziran dopdolu geçiyor

1.519 views
0
PAYLAŞ

 

atölyesade çanta, şapka, takı atölyeleri ve mini tasarım festivali “Açık Pazar” ile sanat-zanaat birlikteliğini yaşatıyor.

 

atölyesade düzenlediği çanta, şapka ve takı atölyeleri ile sanat-zanaat atölyelerine odaklanarak bu alanlarda kendini geliştirmek isteyenler için düzenlediği günlük atölyelerle özellikle zamanı olmayanlara alan açıyor. atölyesade’de Mayıs ve Haziran ayları da atölyeler ve mini tasarım festivali “Açık Pazar” ile dopdolu geçiyor.

 

canta_atolyesi_1_600x600Çanta Atölyeleri:

 

Çanta tasarımcısı Seda Yazkan tarafından 11 Mayıs ve 15 Haziran’da gerçekleştirilecek “Kendi Çantamı Yapıyorum” atölyelerinde katılımcılar, clutch stillerini ve yapımını öğrenerek farklı malzemelerle kendilerine bir clutch tasarlıyorlar

 

Tarih: 11 Mayıs, 15 Haziran 2013, Cumartesi

Saat: 12.00 – 16.30

Katılım Ücreti: 120 TL

 

Seda Yazkan Kimdir?

 

Aslen heykeltıraş olan Seda Yazkan eğitimi süresince birçok farklı materyal ile çalışıp edindiği malzeme ve form bilgisini, uzun süredir tasarım sektörünün farklı alanlarında kullanıyor. Yazkan deri, keçe ve kumaş gibi çanta tasarımının temel malzemeleriyle, gündelik hayatta karşılaştığımız sıradan objeleri birleştirerek el yapımı çantalar üretiyor. Çanta tasarımlarının en önemli yanı işlevsel bir nesne olmanın yanı sıra, özgün metotlar aracılığıyla gerçekleştiriliyor olması. Yazkan’ın tasarımlarında kullandığı metotlar ve ortaya çıkan ürün tasarımcının eğitim hayatı boyunca deneyimlediği farklı türden disiplinlerin izlerini taşıyor. Şu an kendi markası üzerinde çalışan tasarımcı çalışmalarını kendi atölyesinde sürdürüyor.

 

 

PRLDESIGN 1_403x600Takı Atölyeleri:

 

18 Mayıs ve 1 Haziran’da takı tasarımcısı Pırıl Yüksel tarafından gerçekleştirilecek takı atölyelerinden ilki kolye tasarımına odaklanırken ikincisi bileklik modasını mercek altına alıyor.

 

Kolye Tasarım Atölyesi: Tasarımcının bu atölye için özel olarak tasarladığı birbirinden farklı 5 kolye baz alınarak katılımcılara temel takı tasarım tekniklerini öğretiliyor ve  katılımcılar öğrendikleri tekniklerle kendilerine ya da sevdiklerine 3 kolye tasarlıyor.

 

Tarih: 18 Mayıs 2013, Cumartesi

Saat: 12.00 – 16.30

Atölye Katılım Ücreti: 100 TL

Armparty Modası ve Bileklik Tasarım Atölyesi: Katılımcılar metaller, deriler, boncuklar ve zımbalar ile bu yazın en moda aksesuarı olan bileklikleri tasarlayıp farklı dokulardaki bileklikleri bir arada nasıl kullanacaklarını öğreniyor.

 

Tarih: 1 Haziran 2013, Cumartesi

Saat: 12.00 – 16.30

Atölye Katılım Ücreti: 100 TL

 

Pırıl Yüksel Kimdir?

 

Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğraf ve Video bölümünden mezun olan Pırıl  Yüksel 2005 yılından beri takı ve mücevher tasarımı alanında calışmalarını sürdürüyor. Tekstil sektöründeki farklı markalar için takı tasarımları yaptıktan sonra PRLDESIGN markasını kuran Yüksel, modern bakış açısını yarı değerli taşlarla ve endüstriyel materyallerle birleştiriyor. Tasarımcı, mücevher tasarımı alanındaki çalışmalarına ise Türkiye’nin önde gelen mücevher markalarından olan Boybeyi Mücevher çatısı altında devam ediyor.

 

sapka_atolyesi_3_714x600Şapka Atölyeleri

 

atölyesade şapka atölyeleri yazın gelmesiyle birlikte yazlık şapka yapımına geçiş yapıyor.

Tuğçe Aydın tarafından 25 Mayıs ve 8 Haziran’da gerçekleştirilecek “Yazlık Şapkamı da Yaparım” atölyesinde katılımcılar şapka yapımı ile ilgili temel teknik bilgileri edinerek kendilerine günlük, şık şapkalar ya da şaç aksesuarları tasarlıyor.

 

Tarih: 25 Mayıs, 8 Haziran 2013, Cumartesi

Saat: 12.00 – 17.30

Atölye Katılım Ücreti: 120 TL

 

Tuğçe Aydın Kimdir?

 

Tuğçe Aydın İstanbul’un sayılı şapkacılarının yanında kendini yetiştirdi. Filmlere şapka tasarlayan, tiyatro ve çeşitli dönem dizileri için çizimler yaparak özellikle dönem şapkaları hazırlayan Aydın çeşitli seremoniler için de kişiye özel şapkalar tasarlıyor. Aydın bugüne kadar Yol Ayrımı, Hanım’ın Çiftliği, Bir Zamanlar Osmanlı gibi dizilere ve Kelebeğin Rüyası, Yahşi Batı filmlerine şapka tasarladı. Aydın halen Beyoğlu Şapka Atölyesi’nde tasarımcı olarak çalışıyor.

 

 

Sade “Açık Pazar” – Mini Tasarım Festivali

 

atölyesade, 16 bağımsız tasarımcı ve atölyeyi bir araya getirdiği “Açık Pazar” etkinliğinin ilkini 26 Mayıs Pazar günü 11.00 ile 18.30 saatleri arasında Galatasaray Balık Sokak’ta yer alan atölye binasında gerçekleştiriyor.

 

El yapımı, çok az yerde bulunan ya da satışı sabit bir mekanda yapılmayan özel tasarımlar atölyesade “Açık Pazar”da ilgilisiyle buluşuyor.Keyifli bir pazar geçirmek ve çok özel tasarımlara göz atmak için 26 Mayıs’ı kendinize ayırın ve atölyesade’yi ziyaret edin.

 

atölyesade Açık Pazar’a katılacak olan tasarımcılar, sanatçılar ve atölyeler:

Geçim için el işi üreten kadın dayanışma grubu “Kader Kısmet Atölyesi”

Çanta tasarımcısı Seda Yazkan

Şapka tasarımcısı Tuğçe Aydın

Takı tasarımcıları Bengüsu Eyiel Ayabakan, Burcu Akbulut ve Pırıl Yüksel

Seramik takı markası Choke Jungle

bBebek kıyafeti tasarımcıları Sümran Can, Atölye M’in kurucusu Şeniz Mutlu

Çanta ve obje tasarımcısı Marina Garcia Rodrigez

Grafik tasarımcısı Seher Kiş

Fotoğrafçı Ada Ayşe İmamoğlu

İllüstratör Esen Demirci

Patchwork tasarımcısı Deniz Mertoğlu

Sedef ustası Abdullah Mutlu

Cupcake tasarımlarıyla sade cafe’de Fırat Şaka

 

Etkinlik: Açık Pazar

Yer: atölyesade

Tarih: 26 Mayıs 2013, Pazar

Saat: 11.00-18.30

Adres: atölyesade Kamerhatun Mah. Balık Sok No: 14 Galatasaray/Beyoğlu

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN