TEDxReset 2013’te “Kritik Kavşaklar”da…

TEDxReset 2013’te “Kritik Kavşaklar”da…

821 views
0
PAYLAŞ

TEDxReset serüveni başlayalı 3 seneden fazla zaman oldu. Yıl 2010’du ve her şeye “zihinleri sıfırlayarak – RESETleyerek” başlandı. Sonra takvim 2011’i gösterdi ve tüm bilinenler, varsayımlar, kurallar, inançlar sorgulandı, “Ya Yanılıyorsak (What If?)?” diye soruldu.

TEDxReset foto1_600x450

Sonrasında yine ve yeniden, yeni yollara çıkılmaya karar verildi 2012’de. Yola çıkmaya cesaret gösterenleri, engelleri aşanları, geri dönenleri ve yeniden yola koyulanları dinlerken yeni bulmaca “Yolculuk Nereye? Quo Vodis” idi.

İnsanlık tarihinin başladığı noktadan, bugün geldiği yere bakılırsa aslında asırlardır, ömürlerdir yolculuk tüm hızıyla devam ediyor. Yolculuk yeni başlamadı ve henüz bitmedi. Her gün yeni adımlar atılıyor, bir ileri, bir geri, belki sağa, belki sola.. Peki şimdi hangi kavşaktayız? Bu yollar bizi nereye götürecek?

TEDxReset Kritik Kavşaklar logo_600x429

Tam da bunları sorgularken hepimizin kulağında farklı farklı da olsa aynı yola çıkan sevdiğimiz bir yorum yankılanıyor: “Bir yerden başka bir yere gitmenin anlamının sadece ‘sonuç’ta elde edilenlerle ilgili olmadığı, hayatta bundan fazlası olduğunu hissedebilmek gerektiği”ni anlıyoruz bir kez daha..

Görüyoruz ki, yıl 2013 olduğunda durum biraz daha farklı.. Bu sefer değişim herkesi şaşkına çevirecek kadar hızlı, hem de tam burada! Hepimizin başucunda! Hayatların merkezinde… Tüm dünyada, Ortadoğu’da ve yaşadığımız coğrafyada büyük değişim rüzgârları esiyor. Fikirler, güçler, inançlar, toplumlar, kültürler, iktidarlar, saflar değişiyor.

İşte bunun için, bu kez daha çok “Kritik Kavşaklar”a gelindi ve TEDxReset 2013 konsepti   “Kritik Kavşaklar – Critical Crossroads” olarak belirlendi. Bahar ayının en güzel günlerinde 12-13 Nisan’da, hem de yepyeni bir mekanda TIM Show Center’da çok daha zengin bir içerikle seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Bu sene de teknolojideki, kültürdeki, ulusal ve uluslararası siyasetteki, tasarımdaki tüm değişimleri, tüm kritik kavşakları ve tüm farklı alternatifleri beraberce izleyecek, kendi alternatifini yaratabilenleri dinleyecek, onların ilham veren hikâyelerini coşkuyla alkışlayacağız.

Biliyoruz ki, hala umut var! Kendi rotamızı çizmek, kendi seçeneklerimizi belirlemek, kendi kritik kavşaklarımızda kendi kararlarımızı verebilmek için…

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN