İstanbul sokaklarında gezen bandajlı ve saçları kesilmiş insanlar!

İstanbul sokaklarında gezen bandajlı ve saçları kesilmiş insanlar!

1.580 views
0
PAYLAŞ

sac_ekimi

Özellikle Ortadoğu asıllı sağlık turistleri Türkiye’yi tercih ediyor. Son günlerde sokaklarda rastladığınız  saçları kesilmiş ve kafalarında aynı tip bandajlar ile gezen insanlar sizi şaşırtmasın. İşte bu insanlar saç problemlerinin çözümü için İstanbul’a akın ediyor. Türkiye, saç dökülmesi ve kellik konusunda dünyanın sorununa çözüm merkezi olma yolunda oldukça iyi bir marka oldu. İstanbul’a kesilen uçak biletlerini incelediğinizde Ortadoğu’nun ön plana çıktığını görebiliriz.

Özellikle erkeklerin şikayetçi olduğu kellik yada saç dökülmesi sorunu dünya nüfusunun önemli bir kesimini etkileyen , kadın erkek ayırt etmeksizin insanların başlıca sorunu haline geldi. Sağlık nedeniyle dökülen saçlarda tedaviye devam edilirken, genetik olarak saç dökülmesi yaşayan ve dökülme süreci biten kişilerin yardımına ise saç ekme uygulaması yetişiyor!

sac-ekimi

Basitçe saç kökünün sağlıklı bölgeden alınarak problemli bölgeye taşınması işlemi olan saç ekme uygulaması Türkiye’de 18 yıldır uygulanmakta. İlgi o kadar yoğun ki ilaç almaya parası olmayan kişiler bile kredi çekip saç ektiriyor.

Günde ortalama 1000 kişinin saç ektirdiği tahmin ediliyor.

İstanbul, saç dökülmesine ve kelliğine medet arayanlardan yılda 1 milyar Euro’ya yakın ciro elde ediyor. Türkiye ekonomisine katkısı kaçınılmaz hale geliyor. Sadece saç tedavi merkezleri değil aynı zamanda Turizme büyük katkı oluşuyor. Türk Hava Yolları Ortadoğu uçuşlarında uçak bilet satışları Yurt dışı bilet satışlarında küçümsenmeyecek bir yere sahip oluyor.

Türkiye Avrupa’ya göre daha avantajlı olduğu için sadece Ortadoğu’dan değil Avrupa’dan da sağlık turistleri çekiyor. Avrupa’da fiyatlar eski yöntemde dahi 6000 Euro’dan başlarken İstanbul’da saç ekilecek bölgenin büyüklüğü ve saç ekim merkezinin  kalitesine göre seans başına 3 bin TL ile 7 bin TL arasında değişen ücretlerin uygulandığı operasyonlar özel merkezler ya da hastanelerin saç ekim ünitelerinde gerçekleştiriliyor.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN