Çöpçü’den Enfes Manisa Kebabı

Çöpçü’den Enfes Manisa Kebabı

3.245 views
0
PAYLAŞ
Manisa Kebabı
Manisa Kebabı

Çöpçü, tadı damağınızda kalan çöp şişinden sonra menüsüne eklediği bir başka Ege lezzeti olan Manisa Kebabı’yla damaklara sınırsız lezzeti sunuyor…

Manisa Kebabı
Manisa Kebabı

Osmanlı tarihinde çok önemli yeri olan ve Ege bölgemizin önemli sanayi merkezlerinden Manisa’nın bir diğer önemli bir özelliği Manisa Kebabı’dır. Geçmişi 1900’lü yılların başına giden Manisa Kebabı, ilk olarak Mısır’dan gelen bir usta tarafından yapılmıştır.

Uzun yıllar kuşaktan kuşağa lezzetini devam ettiren Manisa Kebabı, kömür ateşinde demir şişlerde pişirilir, özel pidesi ve tereyağlı sosu ile yoğurtlu veya yoğurtsuz, közlenmiş domates ve biberle süslenmiş olarak servis edilir. Çöpçü’nün nefis lezzet ve sunumuyla hazırladığı Manisa Kebabı’nı mutlaka tadın!

Manisa Kebabı’nın yanı sıra bonfile lokum, bonfile şaşlık, kaşarlı köfte, sandviç ve çocuk menüleri Çöpçü’nün menüsüne eklediği yeni lezzetlerinden birkaçı…

Ayrıca Çöpçü, Facebook sayfasındaki oyununu oynayan 6 kişiye her hafta çift kişilik yemek hediye ederken,  Twitter sayfasında da her hafta 10 kişiye sırt çantası hediye ediyor!

Karda kışta dışarı çıkmadan bu harika lezzete ulaşmak isteyenler için, Ege’nin meşhur çöp şişi artık bir tık ötenizde…

www.copcu.com.tr

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN