Bir Eğlence Kompleksi: Bowl Room

Bir Eğlence Kompleksi: Bowl Room

3.265 views
0
PAYLAŞ

Bir mekana akşam üstü gittiğinizde ne yaparsınız? Bir mekana akşam üstü gitmek? yani asıl amacınız gece kulübüne gitmek ama evden çok erken çıktınız. Önce restaurantta yemek yersiniz ve sonra klüp kısmına kalırsınız? Evet öyle yaparsınız ama bu kez farklı. yalnızca yemek değil. bowling ve bilardo oynayarak da vakit geçirebilirsiniz.

bowlroom

Bowl room zincir olmaya giden bir marka. İstanbul’da 2 tane, izmir’de de 1 tane bowl room var. Bu sayının daha da artacağını söylüyorlar. Mekan istiklal caddesi üzerinde yer alan Fitaş sinemalarının en üst katında yer alıyor. Asansörle çıkılıyor. Mekana vardığınızda karşınıza bir tarafında bilardo oynanan, ortasında kocaman barı olan bir amerikan sahnesi misali bir alan karşılıyor. Bowl Room’un ortasında yuvarlak çok harika ışıklandırılmış bir bar var. Onun arkasında yemek masaları var. Onun yanında ise bowling alanı var. Biz de Topless kısmına çok erken gittiğimiz için biraz sakindi. Bowling oynayalım dedik. Bowling oynadık. Sonra tekrar Topless’e çıktık. İstanbul’da bu keyfi yaşamakta güzelmiş. Bir de bilardo salonu var. barın karşı odası bilardo salonu oluyor. İki bilardo masasıyla hizmet veriyor  bu oda. Bu alanın dışında bir de “Disko” var. adını da “Topless” koymuşlar. Bowl Room’un bir üst katında yer alan Topless “elektronik müzik” çalıyor. İstanbul’un en tanınmış dj’lerini ağırlıyorlar. Biz gittiğimiz vakit “Fattish” çalıyordu. Ayrı olarak bahsedilmesi gereken bir yer daha var. Teras’ı. Binanın arka tarafında bir teras var. Çok ama çok büyük alan. Mekanın işletmecisi Kamil bey’e “burası tam konser alanı” Kamil beyinde cevabı “Öyle düşünüyoruz zaten. Yaz aylarına yetiştirmeye çalışıyoruz.” dedi. Teras rahat 1000 kişi alır. Son derece harika bir konser mekanı olur. Tek problemi asansörlerin küçük olması ve 1000 kişilik bir konsere onca insanı nasıl üst kata taşıttırcakları. Orasını da çözeceklerine eminim.

 

bowling

 

Fiyatlar beyoğlu ortalamasında. Yani böylesine lüks bir kompleksin daha pahalı olmasını bekler iken ortalama fiyat skalasının olması takdire şayan.

Bowl Room istanbul’da gerçekten “vakit” geçirmekten keyif alabileceğiniz bir mekan, kompleks olmuş. Biz gittik. baktık boş ve indik. bowling oynadık. Sonra tekrar Topless’e çıkıp harika vaktimizi geçirdik. İstanbul’u bunu aynı çatı altında sunan kaç mekan var? Pişman olmayacaksınız.

 

samet@istanbulgunlugu.com

twitter: samet_c

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN