“Sherlock Holmes” oyun afişini Howard Ostorm sitesinde yayınlayarak tüm dünyaya tanıtıyor.

“Sherlock Holmes” oyun afişini Howard Ostorm sitesinde yayınlayarak tüm dünyaya tanıtıyor.

1.089 views
0
PAYLAŞ

Tiyatro Ak’la Kara’nın bu sezon seyirciyle buluşturduğu polisiye gerilim oyunu “Sherlock Holmes” Türk tiyatro severlerin yanı sıra yurtdışında da ilgi görüyor. Dünyanın en büyük Sherlock Holmes koleksiyoneri olan Howard Ostorm Tiyatro Ak’la Kara’da sahnelenen “Sherlock Holmes” oyun afişini sitesinde yayınlayarak tüm dünyaya tanıtıyor. 

http://www.nplh.co.uk/the-howard-ostrom-collection-stage-page.html

SHERLOCK HOLMES

(Sir Arthur ConanDoyle)

Dünyanın en ünlü özel dedektifi tiyatro sahnesinde. Sir Arthur Conan Doyle’un ”Bohemya’da Skandal” ve ”Danseden Adamlar” adlı hikayelerinden Kerem Kobanbay tarafından  uyarlanan oyun Dünya Premieri’ni yapıyor.
İlk perdede çılgın dedektifimizin müşterisi Bohemya Kralı’dır. Irena  Adler adlı bir kadının şantajından kurtulmak istemektedir. Sherlock Holmes ve Irena Adler’in zekaları çarpışırken, adeta bir satranç karşılaşmasına tanık oluruz.

İkinci perdede ise üç yıl sonraya gideriz. Bu kez müşteri Irena Adler’in eşi Godfrey Norton’dır  ve Holmes ile görüştükten hemen sonra öldürülür. Katilin kim olduğunu bulmak dedektifimize düşer. Hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını sadece o görebilmektedir.
Sherlock Holmes Kadar Zeki misiniz?

sherlockSHERLOCK HOLMES
Yazan:Sir. Arthur Conan Doyle
Oyunlaştıran:Kerem Kobanbay
Yönetmen:Elif Erdal-Burak Karaman
Yönetmen Yardımcısı:Şendal Yıldız

Oyuncular: Burak Karaman, Kerem Kobanbay, Beril Senvarol, Fatih Gülnar, Emre Törün, Tugay Erverdi, Arzu Akın, Gülnur Badakal, Hakan Çeliker, Adem Türker, Mert Şişmanlar.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN