“Kara Kabare” Sahne İşgal Etmeye Devam Ediyor!

“Kara Kabare” Sahne İşgal Etmeye Devam Ediyor!

672 views
0
PAYLAŞ

Kara Kabare Topluluğu, “Meymenetsiz Musibet” adlı oyunlarını her Pazartesi günü Maya – Cüneyt Türel Sahnesi’nde seyircisi ile buluşturmaya devam ediyor.

 der_640x417

“Büyülü Gerçekçi”* üslupla yazılmış müzikli oyun; toplumcu bakış açısını tinsellik, cinsellik ve şiddet gibi meseleler üzerinden şenlikli bir anlatımla aktarıyor.

Kara Kabare ekibi, Meymenetsiz Musibet adlı oyunlarında bir sahneyi işgal eden dört oyuncuyu canlandırıyor. Kafalarındaki sorulara yanıt almak için, sahne çalışanlarını rehin alıp, seyirciyle birlikte şenlikli, yarı ciddi, yarı deli bir sorgulama sürecine girişiyorlar: Doğu mu Batı mı? Cinsellik mi tinsellik mi? Tarihe mi dönelim, güncel mi kalalım? Geleneksel Türk Tiyatrosu öğelerinin çağdaş bir yorumla sahneye taşındığı ve modern sanatla iç içe geçtiği oyun, umut ve samimiyete varmaya çalışırken, şiir, şarkı, dans ve kabare türüne özgü mesellerden yararlanıyor.

Şirvan Akan’ın yazıp, Selin Zafertepe’nin yönettiği “Meymenetsiz Musibet” adlı oyunda beste Çelik Kasapoğlu ve Hakan Çeliker’e, koreografi Defne K. Kasapoğlu ve Şirvan Akan‘a ait.

Ekibin “tek içimlik müzikli işgal” olarak lanse ettiği politik güldürü, bütün sezon boyunca her Pazartesi 20:30’da, Maya – Cüneyt Türel Sahnesi – Beyoğlu’nda izlenebilir.

* Büyülü Gerçekçilik: Normal ya da gerçekçi kabul edilen sanat akımlarında olmaması gereken sihirli ve mantık dışı öğeleri içeren sanat akımı.

MEYMENETSİZ MUSİBET

Yazan: Şirvan Akan

Yöneten: Selin Zafertepe

Müzik: Çelik Kasapoğlu, Hakan Çeliker

Koreografi:Defne K. Kasapoğlu, Şirvan Akan

Teknik Masa:Mustafa Polat

Oyuncular 

KASIKTAN – Defne K. Kasapoğlu

KALPTEN – Hakan Çeliker

KARINDAN – Selin Zafertepe

KAFADAN – Şirvan Akan

 

75 Dakika / Tek Perde

 

Tarihler:

10 Ocak Perşembe (Nazım Hikmet Kültür Merkezi – Kadıköy)

14, 21 Ocak Pazartesi Maya Sahnesi

4,11, 18, 25 Şubat Pazartesi Maya Sahnesi

Saat 20:30’da

Yer: Maya – Cüneyt Türel Sahnesi

Adres: İstiklal Cad. Halep Pasajı (Atlas Pasajı karşısı) Kat: 2 Beyoğlu

Biletler Biletix’te

Tam: 20TL

Öğrenci: 15TL

Rezervasyon:0 530 952 86 96 / 0 212 252 74 52

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN