Belediye korosunda sanatçı yok ev hanımı ve emekli var

Belediye korosunda sanatçı yok ev hanımı ve emekli var

1.517 views
0
PAYLAŞ

Güngören Belediyesi’nin üç yıldır başarıyla yürüttüğü Türk Halk Müziği korosu, 2013 yılının ilk konserini verdi. Halk müziği dostlarının salonu doldurduğu gecede Anadolu’nun dört bir yanından Türküler okundu. Koroda ses sanatçı yerine emekli ve ev hanımı olan sanat müziği hayranları vardı.

3

Güngören Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde unutulmaz bir müzik ziyafetine daha imza attı. Koro şefi Cenap Güngör eşliğinde birbirinden eşsiz eserleri seslendiren koroya seyirci de zaman zaman eşlik etti. Koro, ‘Güzelliğin on para etmez, Evlerinin önü handır, Ben giderim oduna, Yeşil ipek bükeyim, Kayaların arını, Yaylanın soğuk suyu, Beş parmaktan inmem ben, El zanneder ben deliyem, Şu derenin uzunu, Kara üzüm salkımı, Pınarın başında testin var imiş, Başında puşan kurban, Menşure hanım” eserlerini okudu.

2

Karadeniz horon oynadığı gecede solistlerden ev hanımı Selma Ertemiz ‘Leyli leyli’, emekli Ruhi Tunç ise ‘Dağlar dağımdır benim’ eserini seslendirirken, Gülay Atik ‘Kırnıfır bedrenk olur’ ve Şena Şengün ‘Yeşil yaprak arasında’ Türküleriyle geceye renk kattı.

 

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN