İstanbul Tasarım Bienali’nde ÇEBİ ile kusurluluk üzerine

İstanbul Tasarım Bienali’nde ÇEBİ ile kusurluluk üzerine

1.463 views
0
PAYLAŞ

13 Ekim-12 Aralık 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından ilki düzenlenen olan İstanbul Tasarım Bienali çeşitli etkinliklerle devam ediyor. Yurtiçi ve yurtdışında kendi alanlarında önde gelen isimlerden oluşan bir danışma kurulunun katılımı ile yürütülen bienalde ÇEBİ de paralel katılımcı olarak bir ürün sergisi ile bienal ziyaretçileri ile buluşmayı hedefliyor.

 

ÇEBİ, bienalin teması olan ‘kusurluluk’ kavramına, seri üretim ve otomasyon ile kusursuzu yakalamaya çalışan bir üreticinin penceresinden bakıyor. 5-18 Kasım tarihleri arasında

10.00-18.00 saatleri arasında Beşiktaş, Yıldız’daki Barbo Design Showroom’da izlenebilecek olan serginin detayları şu şekilde:

 

Defect / Defo

Seri üretimle kusursuz, mükemmel kopyaların üretimini amaçladığımız bir süreçte, kusurluluk kavramına yeni anlamlar yükleniyor. Kuralları, ölçütleri neredeyse kesinleşmiş ve zihnine kodlanmış verilerle bir anlamda kendini de güvenceye aldığı bir yaratıcı süreç yaşayan tasarımcının, tüm bunlardan kopup kendini riske atması gerekiyor kusurluya ulaşması için.

ÇEBİ markası da açtığı sergide Bienal’in temasının endüstriyel üretimle yaşadığı ironiye kendi penceresinden bakmaya çalışıyor. Seri üretimle kusursuzluğa yaklaşmayı amaçlayan markanın, sürecin her aşamasında verdiği kararları tekrar gözden geçirip, her adımda değişkenliğin ve belirsizliğin olumlu taraflarını arayarak yaşadığı bu deneyimin sonuçları sergide izlenebilir.

Barbo Design Showroom

Dikilitaş Mah. Cedidiye Sok.

Gözde Apt. No:6

Yıldız-Beşiktaş

www.cebidesign.com

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN