Burcu Reşit Hangi Kitapları Seçti?

Burcu Reşit Hangi Kitapları Seçti?

1.825 views
0
PAYLAŞ

Okuduğumuz kitaplar gün gelir hayatımızın önemli bir parçası olurlar. Bazen, hiç beklemediğimiz bir anda, bir romanda okuduğumuz hayatlarda buluveririz kendimizi… Başucu kitaplarımız olur bazen uykudan önce iki cümle içimize çektiğimiz, bazı kitapları kaç kere okusak doyamayız… Ve bazılarını mutlaka paylaşmak isteriz!

Bu kez okuduğum değil, okumaya hazırlandığım, heyecanla kütüphaneme eklediğim kitaplar önereceğim size. Belki bir gün bu hikayelerden birinde buluşabiliriz diye…

 

 

 

Aşkın Cep Defteri – Murathan Mungan

Mungan’ın Eteğimdeki Taşlar’da ifade ettiği gibi; “Hiçbir kitabın sonunda dünya değişmez ama hikaye devam eder” …

Geçtiğimiz günlerde Erdal Öz Edebiyat Ödülü’ne de layık görülen usta yazarın “aşk”a olan aşkının hikayesinden oluşan “Aşkın Cep Defteri” Metis Yayınlarından çıktı. Murathan Mungan okuyucularının kaçırmaması gereken eşsiz kitapta yazarın aşka dair eski ve yeni notları, şiirleri yer alıyor.

Metis Yayınları, Mart 2012, 10.00 TL

 

 

 

 

 

 

Uyumsuz Defne Kaman’ın Maceraları SU – Buket Uzuner

Türk Edebiyatının usta kalemlerinden biri olan ve kişisel hayranlığımı gizleyemeyeceğim Buket Uzuner’in yeni kitabı “Su” yeni maceralara, yeni öykülere sürüklenmemizi sağlarken kendimizi bambaşka yerlerde bulmamıza neden olacak hissi uyandırıyor.

Ansızın ortadan kaybolan gazeteci Defne Kaman ile onu aramakla görevli komiser ve arkadaşının hikayesinin anlatıldığı kitapta yazar, okuyucuyu kadim Türk geleneklerine gönderme yaparak akıl oyunlarının içine çekiyor.

Everest Yayınları, Mart 20120, 18.00 TL

 

 

 

 

Yatak – David Whitehouse

“Hiçbir şey yapmamak, bazen her şeyi değiştirir.”

Esquire’ın “sersemletici, yenilikçi ve gözlerinizi yaşartacak kadar güzel” diye nitelendirdiği Yatak genç İngiliz yazarın ilk romanı. Ödüllü bir gazeteci olan Whitehouse romanında 25 yaşında yataktan hiç çıkmamaya karar vererek kendisiyle birlikte etrafındakilerin de hayatını değiştiren Mal Ede’nin sıra dışı öyküsünü anlatıyor.

Sevmenin, kaybetmenin ve ailenin insan hayatındaki yerini sorgulayan kitap 20 yıllık olağan dışı bir esareti kara mizah ile anlatıyor. Bu arada romanın 2010 yılında To Hell With Prizes ödülüne layık görüldüğünü de söylemeden geçmeyelim.

Bakalım Mal Ede haklı mı; eğer hayat buysa yataktan çıkmaya değer mi?

Domingo Yayınları, Aralık 2011, 18.00 TL

Yazıları:

Burcu Reşit Hangi Kitapları Seçti?
Küçük bir şehir, küçük bir çocuk…Salçalı EkmekKatina’mın elinde tütsüsü, pek de sever Spiro tütünü!
“Uçurun kellesini!” diye bağırdı Kupa Kızı…
Sevmenin cinnet ile cennet arasında durduğunu kim bilebilir?

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN