Wings Cinecity Etiler “ZENNE” filminin özel gösterimine ev sahipliği yaptı…

Wings Cinecity Etiler “ZENNE” filminin özel gösterimine ev sahipliği yaptı…

1.940 views
0
PAYLAŞ

Wings Cinecity Etiler, yönetmenliğini M. Caner Alper ve Mehmet Binay’ın yaptığı 5 Altın Portakal ödüllü film “ZENNE” için 21 Ocak Cumartesi akşamı özel bir gösterim gerçekleştirdi. Yönetmen ve oyuncuların katıldığı gösterimde; sinema severler film ekibiyle bir araya gelme şansı buldu.

Yeni konseptiyle Wings Cinecity Etiler’de beyaz perde tutkunları, özel bir gösterim için buluştu. Sıra dışı konusuyla dikkat çeken 5 Altın Portakal ödüllü “ZENNE” filminin özel gösterimi, 21 Ocak Cumartesi akşamı Wings Cinecity Etiler’de gerçekleşti. Yönetmen ve oyuncuların izleyicilerle bir araya geldiği akşam, renkli görüntülere sahne oldu.

 

“ZENNE”yi davete katılanlarla birlikte izleyen yönetmenler M. Caner Alper ve Mehmet Binay ile oyuncular Kerem Can, Giovanni Arvanah ve Rüçhan Çalışkur; gösterimin ardından düzenlenen söyleşide ise merak edilenleri yanıtladı. Ayrıca oyuncular ve yönetmenler, “ZENNE”nin afiş ve posterlerini de imzaladı.

 

Görsel zenginliğiyle göz dolduran “ZENNE”, Wings Cinecity Etiler’in kusursuz görüntü kalitesiyle birleşerek izleyenlere unutamayacakları bir gün yaşattı.

 

“ZENNE” HAKKINDA

Senaryosu gerçek öykülerden ve kişilerden esinlenilerek M. Caner Alper tarafından kaleme alınan “ZENNE”; muhafazakar bir ailenin çocuğu olan Ahmet, renklerini gizlemekten sakınmayan ve İstanbul’un dans kulüplerinde zennelik yapan Can ile Türkiye’nin değer yargılarını çok iyi tanımayan Alman fotoğrafçı Daniel’in evrensel dostluk hikayesini anlatıyor. Film, bu sıradışı üçlünün öyküsünü, ‘aile kafesleri’, ‘töre kuralları’ ve 2008 yılına kadar eşcinsel erkeklere evrensel insan haklarına aykırı şekilde uygulanan askerlikten muafiyet prosedürleri üzerinden ele alıyor.

 

Başrollerini Kerem Can (Can), Erkan Avcı (Ahmet) ve Giovanni Arvaneh’nin (Daniel) paylaştığı filmde; Tilbe Saran, Ünal Silver, Rüçhan Çalışkur, Tolga Tekin, Esme Madra, Jale Arıkan gibi başarılı oyuncuların yanı sıra, Amberin Zaman, Banu Güven ve Piyale Madra gibi isimler de konuk oyuncu olarak yer alıyor.

 

“ZENNE”nin, Eylül 2009’da başlayan okuma ve ezber provaları çekim tarihi olan Mart 2011’e kadar devam etti. Başrol oyuncularından Kerem Can; 7 ay boyunca Almanya’da modern dans topluluğu Pina Bausch koreograflarından Daphnis Kokkinos, Türkiye’de ise Beril Şenöz ve Burçin Orhon’la filmin dans sahneleri üzerinde çalıştı. Etkileyici dans müziklerini Demir Demirkan’ın hazırladığı “ZENNE”nin dramatik müzikleri ise İtalya’da, Paolo Potì tarafından 1,5 yıl süren bir çalışmayla bestelendi ve Bulgar Senfoni Orkestrası tarafından Sofya’da seslendirildi.

 

Görsel zenginliğiyle de dikkat çeken “ZENNE”nin büyüleyen dans kostümleri ödüllü tasarımcı Belma Özdemir tarafından hazırlandı. Konsept çizimlerine 2009 yılının Eylül ayında başlanan kostümler, İstanbul ve Tayland’da dikildi. Filmin, Oscar ödüllü sanat yönetmeni İsviçreli Maja Zogg; filmde kullanılan setlerin ve dev kuş kafesinin mimari çizimlerine 2010 yılının Ağustos ayında başladı. Setlerin inşası, toplamda 4 aylık bir çalışma sonunda tamamlandı.

 

48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde, SİYAD Ulusal En İyi Film, En İyi İlk Film, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Tilbe Saran), En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Erkan Avcı) ve En İyi Görüntü Yönetmeni (Norayr Kasper) ödüllerini alan “ZENNE”; daha sonra 17-24 Kasım 2011 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen Türkiye’nin ilk “LGBT” festivali Pembe Hayat KuirFest’te ise “açılış filmi” olarak gösterildi.


YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN