TÜRKİYE’NİN 2012’den DİLEKLERİ…

TÜRKİYE’NİN 2012’den DİLEKLERİ…

1.707 views
0
PAYLAŞ

İstanbul, Ankara, Bursa, Eskişehir, Adana ve Antalya’da en çok “aşk” İzmir’de “para” Van, Hakkari, Şırnak, Bitlis, Batman, Diyarbakır, Elazığ ve Manisa’da “barış” dilendi.

Penti geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği Dilek Ağacı uygulamasını bu yıl daha da büyüterek, 120 mağazaya ve 16 AVM’ye taşıdı. Yoğun ilgi gören uygulamayla ilgili açıklama yapan markanın Pazarlama Direktörü Ayşen Uz “Geçtiğimiz sene belli mağazalarda uyguladığımız dilek ağacı uygulamasına bu sene 120 farklı mağazada yer verdik. Mağazalarla sınırlı kalmayıp projeyi on-line mecraya da etkin bir şekilde taşıdık. Dilek ağacımız için 90.000 metre kurdela kullanıldı ve tüm Türkiye genelinde toplam 512.000 dilek bağlandı. Mağazalarımız müşterilerimizin dilekleriyle renklenirken, öte yandan Türkiye’nin dilek haritası ortaya çıktı.” dedi.

Dilek Ağacı’nda ortaya çıkan ilgi çekici sonuçları paylaşan Uz, “Türkiye’nin en kalabalık şehri İstanbul, uygulamanın ilk gününden itibaren en çok “aşk” dileyen il oldu. Ankara, Bursa, Eskişehir, Adana ve Antalya da aşk dilerken, büyükşehirlerimizden sadece İzmir en çok “para” dileyen şehir oldu. Van, Hakkari, Şırnak, Bitlis, Batman, Diyarbakır, Elazığ ve Manisa barış diledi.” dedi.

Yılbaşı öncesi 50.000 kullanıcının dileklerini dilediği Penti Dilek Ağacı Facebook uygulamasında, Türkiye genelinde %29 oranla en çok “aşk” dilendi. %27 oranla “para” aşkı takip ederken, %21 ile “sağlık” 3. sırada yer aldı. %9,5 oranla “eğitim” 4., %8.5 oranla “iş” 5. ve son olarak %5 oranla “barış” dilendi.

Türkiye genelinde toplam 50.000 dilek dilendi. Aşk, para, sağlık, iş, barış ya da eğitim dileklerinden birini, kendileri ya da sevdikleri için seçen kullanıcılar, dilekleriyle Türkiye Dilek Haritası’nı renklendirdi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN