Tuğra Restaurant & Lounge’da Sevgiye Adanmış Menüler.

Tuğra Restaurant & Lounge’da Sevgiye Adanmış Menüler.

1.697 views
0
PAYLAŞ

İstanbul, 30 Ocak 2012; Tuğra Restaurant & Lounge’da 14 Şubat 2012, Salı Sevgililer Günü, kadınlarla erkeklerin farklılıklarından doğan uyuma dikkat çeken, birbirini tamamlayan lezzetlerden oluşan iki ayrı özel menü sunulacak; “Beyefendinin” ve “Hanımefendi”nin menüleri… Beyefendi, ızgara kuşkonmaz, poşe bıldırcın yumurtası ve taze soğan sosu ile servis edilen Istakoz Dilimleri’nden ağır ateşte pişirilmiş kuzu yanağı, balkabağı, doldurulmuş kuzu mantarı ve taze kuzu-kekik sosu ile servis edilen Fıstıklı Kuzu Sırtı’na 6 tabaklık bir lezzet yolculuğuna çıkacak. Hanımefendi’yi  ise  dağ mantarı çeşitleri, armut cipsi, patlıcan havyarı ve taze kekik sosu ile Tavalanmış Dana Bonfile’den deniz ürünleri suyu ile servis edilen Kerevit Mantısı’na ve liçi meyvesi eşliğinde Ahududu ve Güllü Krema’ya ayrı bir ziyafet bekliyor. (İki kişi 460 TL, KDV dahil)

Ayrıca Tuğra Restaurant & Lounge’da tüm Şubat ayı “sevgi” temasına ayrıldı. Sevgililer Günü öncesi ve sonrasında ay boyu sunulacak “Beyefendinin” 5 tabaklık menüsünde baharatlı ve bademli tereyağlı ile servis edilen Bıldırcın, Ciğer ve Pastırma Terrin’den, hurma sucuk ve bulgur pilavı ile servis edilen Kuzu Güveç’e; “Hanımefendinin Menüsü”nde ise mantar sosu ile servis edilen Deniz Tarağı Pastırma Milföy’den, patlıcan havyarı, kavrulmuş bahar sebzeleri ile servis edilen Fırınlanmış Kuzu Pirzola’ya birbirinden cazip lezzetler var. (Kişi başı 145 TL, KDV dahil)

 

Genç yetenek Özge Doğru’nun kanunuyla söylediği klasik Türk müziği parçaları eşliğinde, İstanbul’un en iyi Türk ve Osmanlı mutfaklarından birine sahip Tuğra Restoran & Lounge’da  Boğaz’a karşı lezzetler her akşam 19.00-23.00 arası tadılabilir. Lounge ise yemek öncesi Boğaz’a karşı bir içki için 18.00’de açılıyor. Rezervasyon numarası 0212 236 73 33

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN