Geleceğe Manifesto!..

Geleceğe Manifesto!..

997 views
0
PAYLAŞ

Aster Tekstil’den Manifesto

“Bir bardak su sadece bir bardak sudur, susamadıysan” demiş şair…
Bol olduğu sürece onun için endişe etmene gerek yok!
Susuzluk başkalarının problemi… Uzak diyarlardaki insanların…
Yemyeşil bir ülken varsa, ormanı özlemezsin. Kocaman nefesler alır verirsin ve değerini bilmezsin. Bir balık silinir tarihten, seni ilgilendirmez. Bir balık gider, bin balık çoğalır denizlerde, göllerde, sana göre…

Güneş giderek daha kızgın yakıyordur tenini, nedenini sormazsın.
Yağmurlar ya hiç, ya amansızca dökülür yeryüzüne, umursamazsın.
Oysa.
İnsansın.
Varlığın, o balığa, o ormana, o suya ve o güneşe bağlı, onlar olmadan yaşayamazsın.

Bu gerçeği unutursan, bir gün dünya dönmeyi sürdürür ama

içinde sen olmazsın.
——

Aster Tekstil, topluma ve çevreye yönelik sorumluluklarını sembolize eden özel yeni yıl konseptini bu yıl ASTER 2012 Manifestosu olarak adlandırıyor. Aster Tekstil ekibinin emek, tasarım ve fikirlerinin, Fotoğraf Sanatçısı Savaş Ekşioğlu’nun deklanşöründe vücut bulduğu Aster 2012 Manifesto’su tehdit altındaki türleri, yokolmakta olan bitki örtüsünü, küresel ısınmayı ve kirliliği konu alıyor.

 

Sadece dış pazara yönelik çalışan firma,  her yıl farklı bir konseptle vurguladığı çevre ve toplum bilinci çalışmaları ve ASTER 2012 Manifestosu ile ilgili olarak şu bilgileri paylaşıyor; “Kurumsal başarıyı tariflerken, rakamsal başarıları, müşteri ve çalışan memnuniyet oranlarından söz etmememiz mümkün değil. Ancak, Aster Tekstil olarak, kurumsal başarının rakamlardan, oranlardan ve istatistiklerden ibaret olmadığını düşünüyor, ticari varlığımızı besleyen topluma ve çevreye karşı ödevlerimizi ne kadar yerine getirdiğimizi de sorguluyoruz.”

 

Sürdürülebilir kalkınma faaliyetlerine yönelik bireysel çalışmaların son derece önemli olduğunu ancak kalkınma başarısının kurumların katkılarıyla mümkün olacağını belirten ASTER Tekstil Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koçali, “ASTER 2012 Manifestosu, tanıtım çalışmaları çerçevesinde ortaya çıkmış moda bir konsept değil, tüm çalışanlarımızla birlikte inandığımız bir sorumluluğu yönelik samimi bildirimiz. Biz yurtiçine, nihai tüketiciye yönelik çalışan bir firma değiliz ve ASTER 2012 Manifestosu bir reklam faaliyeti değil. Amacımız farkındalık yaratmak ve dünyanın yeniden sağlıklı bir gezegen olması için yürütelen çalışmalara destek olmak.”


YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN