Erkekler de fiziksel kaygılara sahip – Hem de kadınlarla aynı oranda!

Erkekler de fiziksel kaygılara sahip – Hem de kadınlarla aynı oranda!

2.226 views
0
PAYLAŞ

Londra’da yapılan araştırmaya katılan erkeklerin yüzde 59’u aşırı kilo, bira göbeği, göğüs büyümesi gibi sorunlar nedeniyle kendini rahatsız hissettiğini söylüyor. Hem dünyada hem de Türkiye’de cerrahi operasyonlardan yararlanan erkeklerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Erkeklerin diyetle kurtulamadıkları bel simidi ve gıdılarındaki yağlara liposhaping çözüm sunuyor. Düz bir karına sahip olmak isteyenler Abdominoplasti yaptırıyor. Jinekomasti ise erkekleri göğüs büyümesinden kurtarıyor.

 

Sarkan gıdınız, bel simidiniz ve sevgilinizinkilerle yarışan göğüslerinizden şikâyetçiyseniz üzülmeyin, yalnız değilsiniz. Araştırmalar, genellikle kadınlara atfedilen fiziksel güzellik kaygılarının aslında erkeklerde de aynı oranda mevcut olduğunu gösteriyor. Konu ile ilgili 400 erkek üzerinde yürütülen araştırmanın sonuçlarını Londra merkezli Genç Erkek Hristiyanlar Derneği (YMCA) West of England Üniversitesi ve Başarı Vakfı kamuoyu ile paylaştı. Çalışmanın sonucuna göre, yaş ortalaması 38 olan deneklerin yüzde sekseni vücuduyla ilgili arkadaşlarıyla düzenli olarak konuşuyor. Araştırmaya katılan erkeklerin yüzde 59’u aşırı kilo, bira göbeği, göğüs büyümesi gibi sorunlar nedeniyle kendini rahatsız hissettiğini söylüyor.

 

Bununa birlikte, kozmetik cerrahinin sunduğu olanaklardan yararlanan erkeklerin sayısı hem dünyada hem de Türkiye’de gün geçtikçe artıyor.

 

Kozmetik cerrahiye başvuran erkekler fit olma yarışında bir adım önde

Transmed Saç & Kozmetik Cerrahi Kliniği’nden Op. Dr. Ali Dursun Kan’a göre, erkeklerin sıklıkla tercih ettiği estetik operasyonlar arasında liposhaping, göğüs küçültme (jinekomasti), saç, sakal, bıyık, favori nakli, gözkapağı operasyonu, burun estetiği, yüz germe ve karın germe bulunuyor.

 

Diyetle kurtulamadığınız yağlardan liposhaping ile kurtulun

Minimal bir girişim olan Liposhaping; bel simidi, göğüs, göbek ve gıdı bölgelerindeki fazla yağlardan spor ve diyetle kurtulamayan erkekleri sağlıklı ve genç bir görünüme kavuşturuyor. Jinekomasti ise erkekleri göğüs büyümesi probleminden kurtarıyor.

 

Abdominoplasti ile düz bir karın

Abdominoplasti, yani Karın Germe Operasyonu, orta ve alt karın bölgesindeki fazla deri ve yağ dokusunun alınmasını, karın duvarı kaslarının eski gerginliğine kavuşmasını sağlayan bir girişim.

 

Transmed’de başarıyla uygulanan kozmetik cerrahi operasyonlar hakkında daha ayrıntılı bilgi almak ve bir konsultasyon randevusu oluşturmak için http://www.transmed.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Sağlığınız için sadece profesyonel çalışan klinikleri tercih ediniz.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAKIN